Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriKörfez'e Sosyal Konutlar Yapılacak

Körfez’e Sosyal Konutlar Yapılacak

Körfez Belediyesi’nin Mart ayı meclis toplantısı Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında; 10 gündem maddesi görüşüldü. Toplantının önemli maddelerinden biri konut alanı olarak belirlenen İlimtepe bölgesindeki arsanın ‘sosyal konut’ yapılması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kent Konut’a verilmesiydi.

Konuyla ilgili bilgi aktaran Söğüt, “Alanı Büyükşehir Belediyemize vereceğiz ve onlar da gerekli programları yaparak önümüzdeki süreçte buraya nitelikli sosyal konut şeklinde, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) gibi konutlar üreterek bölgenin gelişmesine katkıda bulunacaklar. Buralar konut alanları. Bu işi yapabilecek Kocaeli’deki en nitelikli şirket Kent Konut’tur. Bölgenin gelişimine de önemli katkı sunacak. O bölge kentin geleceği konumunda. 10 milyon liralık bir bedelle Kent Konut’a satacağız. Bazı arkadaşlarımız ucuz fiyat diyor ama oraya sosyal konut inşa edilecek. Adı üstünde sosyal konut. Kentin geleceği o bölge. Hedefimiz amacımız o bölgenin gelişmesi için. Önceki dönem İlimtepe’deki diğer bölge TOKİ’ye verilmeseydi şimdi TOKİ buraya 1.500 konuta başlamazdı. Bazı şeylerin altlığının oluşturulması lazım.”

Barbaros ve Kabakoz’daki evlerin taşınması ile ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Başkan Söğüt, “TOKİ 1304 konutluk projeyi hazırlıyor. Bu yıl ortaları gibi konutların ihalesi yapılacak. Yavuz Sultan Selim Mahallesi’nin kuzey kısmındaki alanda yapılacak. Bunların planlama çalışmaları tamamlandı. Büyükşehir Belediyemiz değer tespit ihalesini yaptı ve ekipler bu çalışmayı tamamlıyor. Kentsel Dönüşüm süreçleri zaman alıyor” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments