“Yapigundem
Ana SayfaHaberler‘’Kozlu’ya Özel Hastane İnşa Edilecek’’

‘’Kozlu’ya Özel Hastane İnşa Edilecek’’

Zonguldak iline bağlı Kozlu İlçe Belediye Başkanı Ali Bektaş, âtıl duruma gelen bir Alışveriş Merkezi binasının özel hastaneye dönüştürüleceğini duyurdu. 

Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, uzun bir süre önce bir Alışveriş Merkezi (AVM) projesi olarak planlanan ve inşaat çalışmaları durdurularak âtıl duruma gelen binanın özel hastaneye dönüştürülmesi yönündeki çalışmaların olumlu gelişmelerle sonuçlandığını ifade etti. 

500 Kişiye İstihdam Sağlanacak

Konuyla ilgili açıklama yapan Bektaş, “AVM olarak yapılan ancak aradan geçen uzun süre sonunda sadece virane haline gelen yerle ilgili görüşmelerimizi yaptık ilçemizin kalitesine, ekonomisine, bölgedeki statüsüne çok önemli katkılar sağlayacak olan ilçemizin çehresini değiştirecek 500 kişiye istihdam sağlayacak hastane projemiz yoğun mesai harcıyoruz. Müjdeli haberleri vatandaşlarımız ile paylaşacağız.’’ dedi.

Tüm Mahallelere Asfalt Çalışması Yapılacak

Ayrıca, ilçe genelinde yapılan yol ve kent meydanı projeleri hakkında bilgi veren Bektaş, şunları söyledi:

‘’Merkez mahallesi eski Ereğli yolundan başlanarak Esenköy Mevkii başta olmak üzere tüm mahallelerimizde asfalt yapımına yakın zamanda başlayacağız. İlçemizin tüm mahallerinde asfalt yapımı yapılacak olup hiçbir mahallemizde asfaltsız yol kalmayacaktır.

Kozlu Kent Meydanı Yapım İhalesi tamamlandı. En kısa zamanda Kozlu’ya yakışır meydan için yakın bir zamanda ilk kazma vurulacak. Meydan Projemiz uygulama alanında bulunan Kozlu dolmuş duraklarının yeni yerine (30 nolu kuyu arkasında düzenlenen) taşınmasıyla başlıyor. Özel hastane ile entegre edilecek olup ilçemize ekonomik kazanımı bu şekilde elde etmiş olacağız.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments