Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler

Libya İçin Davet!

Mardinli İş Adamları Derneği (MARİŞ) bu ayki Cumartesi Buluşmaları toplantısını gerçekleştirdi. MARİŞ’ten konuya ilişkin yapılan açıklamada, derneğin, bu ayki Cumartesi Buluşmaları toplantısında Libya’daki son gelişmelerin ve Türk iş dünyasını bekleyen imkanların değerlendirildiği belirtildi. Bu ay “Sektör Buluşmaları” üst başlığında gerçekleştirilen toplantıya, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı ve Türkiye’nin 500 Büyük İhracatçıları arasında bulunan Karanfil Group’un Yönetim Kurulu Başkanı, Mardinli girişimci Murtaza Karanfil konuk olarak katıldı.

Mardinli İş Adamları Derneği (MARİŞ) Başkanı Abdülkadir Akkuş, MARİŞ üyelerinin en çok ihracat yaptığı pazarların sırasıyla Irak, Cezayir ve Libya olduğuna dikkat çekerek, “Türk iş dünyasını Libya’ya yatırıma davet ediyoruz” dedi.

Türkiye’nin Libya’ya 2 milyar dolar civarında bir ihracat gerçekleştirdiğine dikkat çeken Mardinli girişimci Murtaza Karanfil, “Ancak ülkede 100-120 milyar dolar civarında bir para var. Dolayısıyla Libya’da Türkiye’nin de desteğiyle, kurumsal altyapı yerleşirse 10 milyar dolar ihracat yapmak işten bile değil” şeklinde konuştu.

Libya’da yapısal, siyasi ve ekonomik problemlerin devam edeceğini, ülkenin düzeleceği günlere gelmeden fırsatlara odaklanılması gerektiğine vurgu yapan Karanfil, ülkede iş yapmak isteyen Türkler için güvenlik riski bulunmadığını, işini iyi yapan, hizmet veren Türk tüccarlarının Libyalılar tarafından korunduğunu dile getirdi.

Murtaza Karanfil, ayrıca Libya’da inşaat ve konut sektörünün büyük imkanlar sağladığını, Libya’da Türk özel sektörünün inşaatın yanı sıra petrol, petro-kimya, madencilik gibi katma değerli sektörlere de yönelmesi gerektiğine dikkat çekti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments