Ana SayfaHaberlerYurtdışı HaberleriLimak, Rusya'da İnşaat Projesi Üstlendi

Limak, Rusya’da İnşaat Projesi Üstlendi

Rus enerji şirketi Gazprom’a ait St. Petersburg yakınlarındaki Ust-Luga projesini yürüten RusHimAlyans şirketi ile Limak Construction şirketi arasında müteahhitlik sözleşmesi imzalandı.


Limak, Rusya’da yeni bir inşaat projesi üstlendi. Rus enerji şirketi Gazprom’a ait St. Petersburg yakınlarındaki Ust-Luga projesini yürüten RusHimAlyans şirketi ile Limak Construction şirketi arasında müteahhitlik sözleşmesi imzalandı.


Yeni iş birliği çerçevesinde Gaz İşleme Kompleksi (GPK) projesinin yanındaki üretim dışı tesislerin ve binaların inşaatı Limak tarafından yapılacak. Proje kapsamında gaz işletme kompleksinin çevresinde 135 bin metrekarelik bina inşa edilecek. Bu tesisler içerisinde hizmet binaları ve laboratuvarlar da bulunacak. 2022 yılının bahar aylarında başlanacak projenin inşaat çalışmaları için 2 bin 500 kişi kapasiteli tesis yapılacak.


RusHimAlyans ile Limak Construction arasındaki anlaşma, St. Petersburg’da imzalanırken anlaşmaya RusHimAlyans’ın inşaatlarda sorumlu direktörü Oleg Davıdov ile Limak Rusya Genel Müdürü Emre Özat imzaladı. Törene Limak Holding Başkan Vekili Serdar Bacaksız ve RusHimAlyans Genel Müdürü Kirill Seleznyev de katıldı.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments