Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriManisa'ya Yeni OSB'ler İnşa Edilecek!

Manisa’ya Yeni OSB’ler İnşa Edilecek!

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Mehmet Yılmaz, kentin yüksek teknolojiye dayalı sanayi yatırımlarına ev sahipliği yapması için iki yeni Organize Sanayi Bölgesi inşa etmek konusunda çalışmalara başladıklarını söyledi. Osmancalı ve Saruhanlı’da kurulacak OSB’lerin yüksek teknolojili yatırımlar için cazibe merkezi haline geleceğini kaydeden Yılmaz, “Bugün Manisa iki şapkası olan bir şehir. Biri tarım diğeri sanayi. Tarımı yok sayamazsınız ama sanayiyi de bugünkü haliyle planlayamazsınız. Hedefimiz Manisa’yı dünya çapında önemli bir yatırım merkezi haline getirmek” dedi.

Manisa’nın sanayi ve tarım sektörlerindeki üretimi, ihracatı ve turizm potansiyeli ile Türkiye’nin parlayan yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyleyen Mehmet Yılmaz, “Manisa’ya ve ülkemize yüksek katma değer sağlamak amacıyla çalışmalarımız sürüyor. Endüstri 4.0 ile beraber teknokentlerin çağı yakalaması gerektiği gerçeğinden hareket ederek Yunt Dağı Bölgesi Osmancalı ve Saruhanlı’da iki OSB çalışması başlattık. Osmancalı OSB, savunma sanayi ağırlıklı bir yapılanma içinde olacak. Saruhanlı’da ise yüksek teknolojiye dayalı sanayi yatırımlarıyla cazibe merkezi olacak” dedi. İki OSB’nin planlamasına girdiklerini ve Osmancalı ile Saruhanlı’da ön talep toplamaya başladıklarını dile getiren Yılmaz, şu bilgileri verdi:

“Saruhanlı OSB kuruluş çalışmaları hızla ilerliyor. İstanbul-İzmir Otoyolu’na komşu olan Saruhanlı OSB’den 1.5 saatte Bursa’ya, 17 dakikada İzmir’e gidiyorsunuz. Saruhanlı yatırımcılar için yeni cazibe merkezi ilçemiz olacak.”

MTSO’nun hiçbir yatırımcıdan veya devletten para almadan kendi kaynağıyla kurduğu Manisa OSB’nin 10 bin dönüm alanda 5 kısımdan oluştuğunu ve Avrupa’nın en iyi yatırım bölgesi olarak gösterildiğini hatırlatan Mehmet Yılmaz, “Manisa OSB’nin başarısı Çinli yatırımcıların da dikkatini çekti ve kentimiz Çinliler tarafından dünyanın en iyi 10 yatırım kentinden biri olarak ilan edildi” dedi. Bu durumu daha ileri götürmek için Japon Yatırım Ajansı ile temasa geçtiklerini kaydeden Yılmaz, “Ajansla yaptığım görüşmede ‘Siz de iki şey var, oda bizde yok. Bir ileri teknoloji diğeri de para’ dedim. Israrlı takip ve temaslar neticesinde Japonya Ankara Büyükelçisi, JYA temsilcilerinin bulunduğu bir heyet kentimizi ziyaret etti” diye konuştu. Heyetin kentten olumlu izlenimle ayrıldığını kaydeden Yılmaz, “İyi diyalog ve temasların yatırımla taçlanması en büyük dilek ve temennimiz” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments