“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerMansur Yavaş: Ankara Yeni Metro Hattı Projeleri İçin Kararı Vatandaş Verecek!

Mansur Yavaş: Ankara Yeni Metro Hattı Projeleri İçin Kararı Vatandaş Verecek!

Türkiye’nin başkenti olmasına rağmen metro hattı uzunluğu ile hayal kırıklığı yaratan Ankara’nın yeni metro hattı projeleri hakkında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde…

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Gençlik Parkı Konuk Evi’nde basın mensupları ile bir araya geldi. 

Keçiören Havaalanı Metro Hattı Siteler Projesi Kabul Edilmedi! 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş büyük bir merakla beklenen Keçiören Esenboğa metrosu hakkında yapmış olduğu açıklamasında “Keçiören’de havaalanına giden metroyu Siteler üzerinden götürmek için proje hazırladık. Ulaştırma Bakanlığı ile görüştük. Yaptığımız görüşmelerde bu hattın kendilerinin planladığı şekilde yapılacağını öğrenince biz hattan çekildik. Dikimevi’nden başlayıp Mamak’a gidecek, 6 duraklı bir metronun projesini hazırlıyoruz. Bunun yanında ele alacağımız bir metro hattını da halka soracağız. Neden halka soracağız? Biz metro yaparsak belediyeyi 15-20 yıl borçlandıracağız. Biz halka bunu sormadan yapmayız” diyerek görüşmelerin devam ettiğini açıkladı. 

Ankara Yeni 2 Hafif Raylı Sistem Hattı ile Tanışacak!

Başkan Mansur Yavaş yeni metro hatlarının yanı sıra iki tane de hafif raylı sistem hattı yapılacağını söyledi.  Bu hatlardan birinin başlangıç noktasının Bentderesi’nden başlayarak Kuğulu Park’tan döneceğini, ikincisinin ise Siteler içinden geçerek Karapürçek’e gidecek bir hat olduğunu dile getirdi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments