“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriMarkalı Konutun Yeni Adresi Maltepe

Markalı Konutun Yeni Adresi Maltepe

Teknik Yapı’dan Rönenans Gayrimenkul’e, Mesa’dan Aşçıoğlu’na, Sur Yapı’dan Tahincioğlu’da kadar Türkiye’nin en büyük konut üreticilerinin proje geliştirdiği Maltepe’de, yeni evlerin fiyatları 1+1’lerde yaklaşık 300 bin TL’den başlıyor, 3+1’lerde 2 milyon TL’nin üzerine çıkıyor.

İstanbul’da orta gelir grubundan ailelere ev sahipliği yapan Maltepe’nin çehresi hızla değişiyor. İlçe bugünlere markalı konut üreticilerinin en çok yatırım yaptığı bölgelerden biri olarak öne çıkıyor. Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Maltepe’nin özellikle E-5 otoyoluna komşu bölgelerinde hızlı bir yapılaşma göze çarpıyor. Teknik Yapı’dan Rönenans Gayrimenkul’e, Mesa’dan Aşçıoğlu’na, Sur Yapı’dan Tahincioğlu’da kadar Türkiye’nin en büyük konut firmalarının proje geliştirdiği Maltepe, aynı zamanda hızlı bir kentsel dönüşüm süreci yaşıyor.

Herkese Uygun Seçenekler

Anadolu Yakası’nın tam orta noktasında yer alan Maltepe, komşuları Kadıköy, Sancaktepe, Ataşehir ve Kartal ilçelerinden hatırı sayılır bir nüfusu kendine çekiyor. Her kesimden ve gelir grubundan konut yatırımcısına hitap eden ilçede, yeni konut projelerinde daire fiyatları 1+1’lerde yaklaşık 300 bin TL’den başlıyor, 3+1’lerde 2 milyon TL’nin üzerine çıkıyor.

Yüzde 5,47 Düşüş

Endeksa.com verilerine göre Maltepe’de satılık konutların ortalama bürüt alanı 100 metrekare iken birim metrekare değeri 2 bin 640 TL ile 5 bin 431 TL arasında değişiyor. Ortalama konut satış fiyatının 425 bin 370 TL, geri dönüş süresinin ise 26 yıl olduğu belirlenen Maltepe’de ortalama metrekare kira bedeli ise 13,64 TL olarak belirlendi. Maltepe’de son 1 yıl içinde konut fiyatlarında yüzde 5,47 düşüş oldu. Gelecek 6 aylık dönemde ise yüzde 0,09 oranında değer artışı bekleniyor. Yıllık ortalamalara bakıldığında Mayıs 2019 sonu itibarıyla Maltepe’de konutta en fazla değer kazanan mahallelerin sırasıyla Esenkent, Gülsuyu, Altayçeşme, Gülensu ve Büyükbakkalköy olduğu görüldü. Amortisman süreleri dikkate alındığında ise Mayıs 2019 sonu itibarıyla Maltepe’de en hızlı geri dönüşe sahip mahallelerin sırasıyla Büyükbakkalköy, Gülensu, Cevizli, Aydınevler ve Zümrütevler olduğu belirtiliyor.

SourceİNDER
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments