Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriMeram'a Yeni Eğitim Tesisi!

Meram’a Yeni Eğitim Tesisi!

Yenişehir Mahallesi’nde yapımına başlanan 40 derslikli eğitim kampüsü inşaatında İlçe Milli Eğitim Müdürü ile birlikte incelemelerde bulunan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, kampüsün anasınıfı, ilkokul ve ortaokulun yanı sıra konferans ve açık kapalı spor salonları, fen laboratuvarı, tasarım atölyesi, görsel sanatlar ve müzik derslikleri, kütüphane ve bir çok özelliği ile bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacağını ve ilçenin eğitim kalitesini artıracağını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Emlak Konut güvencesi ve ortaklığında Yenişehir Mahallesi’nde 40 derslikli eğitim kampüsü inşaatına başlandı. Kampüs bir çok özelliği ile bölgenin eğitim alanında önemli bir ihtiyacını karşılayacak ve eğitim kalitesini de artıracak. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulunan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, eğitim kampüsündeki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Salgın nedeniyle temel atma programı düzenleyemedikleri inşaatın hızla ilerlediğini ifade eden Kavuş, eğitim kampüsünün 10.746 m² inşaat alanına sahip olduğunu ve tamamlandığında yaklaşık 1.200 öğrenciye eğitim öğretim hizmeti verileceğini söyledi. Açıklamalarını sürdüren Kavuş:

“İlçemizde yapılan çalışmalarda en fazla önemsediğimiz konuların başında eğitim geliyor. Meram Belediyesi olarak eğitim alanında yapılan her türlü çalışmaya destek vermeye gayret ediyoruz. Bu anlamda ilçemiz yeni bir eğitim yuvasına daha kavuşacak inşallah. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı güvencesi ve ortaklığında Yenişehir Mahallemizde geçtiğimiz günlerde inşaatına başlanan 40 derslikli eğitim kampüsü. Burası gerçekten bölgenin eğitim alanındaki önemli bir eksikliği gidermesinin yanında ilçemizdeki eğitim kalitesinin artmasına da katkı verecek bir kampüs olacak. Okulda 2 adet anasınıfı, 19 adet ilkokul ve 19 adet de ortaokul olmak üzere toplam 40 derslik yer alacak. Bu okul aynı zamanda bir çok özelliği de içerisinde barındıracak. Okul, teknoloji tasarım atölyeleri, fen laboratuvarları, görsel sanatlar derslikleri, müzik derslikleri, kütüphaneler, arşiv odaları, bireysel görüşme ve rehberlik odaları, destek eğitim odaları, kapalı açık spor salonları, bay-bayan öğrenci soyunma odaları, bay-bayan personel/öğrenci mescitleri, konferans salonu, yemekhaneler ve kantinlerden oluşmaktadır. Okulda ayrıca engelli öğrenciler için 2 adet asansör, her katta ilk ve ortaokullar için ayrı engelli tuvaletleri bulunacak. Kısaca bu okulda çocukların en iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için her şey düşünülmüş durumda. Okulun bir an evvel tamamlanabilmesi için ekipler yoğun bir şekilde çalışıyor. Tamamlandığında fiziki şartları ve eğitim kalitesi ile ilçemize ve çocuklarımıza değer katacak okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Koca ise 40 derslikli okulun Yenişehir Mahallesi ve bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacağını ifade ederek, okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Mustafa Koca, 1.200 öğrenciye eğitim verilecek okul inşaatında tüm detayların düşünüldüğünü, inşaatın bir an önce tamamlanarak çok özledikleri çocuk seslerini bu okulda da duymak istediklerini söyledi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments