“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerMersin Şehir Hastanesi, Koronavirüsle Mücadelede Bölge Halkına Güven Veriyor

Mersin Şehir Hastanesi, Koronavirüsle Mücadelede Bölge Halkına Güven Veriyor

Olağan dışı durumlara karşı fiziki altyapısı ve teknoloji açısından hiçbir eksiği bulunmayan ve yeni tip koronavirüsle mücadele sürecinde de aktif rol alan Mersin Şehir Hastanesi’nde, olası koronavirüs semptomlarıyla hastaneye gelen hastalar ilk olarak acil servis önlerinde kurulan triyaj çadırlarında ön muayeneden geçiriliyor, ardından Kovid-19 polikliniğine yönlendiriliyor. Burada yapılan detaylı muayene neticesinde gerekli görülen kişilerin yatışları ve testlerinin yapılmasından sonra hastalar tedavi altına alınıyor. Sonuçları negatif çıkan diğer kişiler virüsün seyrine göre İl Sağlık Müdürlüğünün koordinasyonunda kayıtlı oldukları aile hekimleri tarafından evlerinde günlük olarak takip ediliyor. Öte yandan, hastane personeli de Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun yeni tip koronavirüsle mücadele konusunda güncellediği bilgiler doğrultusunda sürekli eğitime tabi tutuluyor.

374.601 metrekarelik kapalı alanda, 2017 yılında hizmete giren Mersin Şehir Hastanesi’nde 796 oda, 1294 yatak, 210 yataklı yoğun bakım ünitesi, 52 ameliyathane, 72 yataklı acil alan, 6 acil izolasyon odası, 12 travma ve 9 genel tedavi ünitesi, 7 anjiyografi, 36 endoskopi ünitesi, 152 pre-post, 30 diyaliz, 50 kemoterapi salonu, 8 triyaj bulunuyor.

Çevreye duyarlı ve akıllı bina otomasyonuyla son teknoloji görüntüleme cihazlarının yer aldığı hastanede 497 hekim, 2047 yardımcı sağlık personeli ve 2 binin üzerinde idari personel görev yapıyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments