Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerİhale HaberleriMetro İhale Tarihi Belli Oldu

Metro İhale Tarihi Belli Oldu

Toplamda 9.5 kilometre ve 8 duraktan oluşacak Üçyol-Buca metro hattı ihalesi için beklenen tarih belli oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in en çok önem verdiği ulaşım projeleri arasında yer alan proje hakkında adımlar atılıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ihale hazırlıklarına başladı. İzmir tarihinin en büyük yatırım projesi olması nedeni ile büyük önem taşıyan metro projesinde Şubat ayının 20’sine kadar uluslararası ihaleye çıkılması planlanıyor. Büyük bir maliyet ile hayata geçirilecek olan proje için Başkan Soyer’in hedefi görev dönemi bitmeden metro hattını tamamlayarak ulaşıma açmak.

İZMİR BUCA METROSU GÜZERGAHI VE DURAKLARI

Buca metrosu 9.5 kilometrelik hat üzerinde ilerleyecek ve toplam 8 duraktan oluşacak. Hat adını almış olduğu Buca Çamlıkule durağı ile seferine başlayacak. İkinci durak olarak Buca KOOP belirlenirken hat sırası ile Dokuz Eylül Tınaztepe Kampüsü, Hasanağa Bahçesi, Kasaplar Meydanı, Buca Belediyesi, Şirinyer, General Asım Gündüz, Bozyaka, Zafer Tepe duraklarını ziyaret ederek son durağı olan Üçyol durağına ulaşarak yolculuğunu tamamlamış olacak.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments