Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBeylikdüzü'nde Dönüşüm Zamanı

Beylikdüzü’nde Dönüşüm Zamanı

Sahip olduğu lokasyon sebebiyle İstanbul’da kentsel dönüşüm konusunda rant savaşının en yoğun yaşandığı yerleşim yerlerinden biri olarak öne çıkan Beylikdüzü Gürpınar Kentsel dönüşüm projesi hakkında olumlu gelişmeler yaşanıyor.

Beylikdüzü Belediyesi ile KİPTAŞ arasında varılan iş birliği kapsamında Gürpınar 1. etap kentsel dönüşüm toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya projeyi üstlenen KİPTAŞ adına KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık ve Gürpınar bölgesinde yaşayan hak sahipleri bir araya geldi.

Süreç hakkında açıklamalarda bulunan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt “Beylikdüzü Gürpınar’da başlayacağımız kentsel dönüşüm projemiz için Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık ve hak sahiplerimizle bir araya geldik. Belediye ve Kiptaş iş birliği ile riskli yapıları hızla tahliye edip, güvenli konutların temelini atmak istiyoruz” diyerek amaçlarının riskli yapıları mümkün olan en kısa sürede tahliye ederek yerlerine depreme dayanıklı, güvenli konutları inşa etmek olduğunu söyledi.

Konu hakkında açıklama yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık ise “Komşularımızın sağduyusu ve bizlere güveni sayesinde Gürpınar 1. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi’nde önemli mesafe katettik. KİPTAŞ iş birliği ile süreçte maddi-manevi iyileştirmeler sağladık. İmza atan, sürece katkı veren ve her zaman yanımızda olan komşularımıza teşekkür ediyorum” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments