Ana SayfaHaberlerİhale HaberleriMetro İhalesi Tekrarlanıyor!

Metro İhalesi Tekrarlanıyor!

Yılan hikayesine dönen Mersin Büyükşehir Belediyesi metro ihalesi yeniden yapılacak. Şubat ayında davet edilen 10 firmadan 8 firma teklif vermezken bir firmanın teklifi teminat mektubunun yetersiz olması nedeniyle kabul görmedi ve bir firma 3 milyar 758 milyon TL teklif verebildi.

Bu nedenle Büyükşehir yönetimi rekabet ortamının oluşmadığı Metro ihalesine yeniden çıkıyor. Şubat ayında yapılan ihale aynı şartlarla 28 Nisan 2021 tarihinde yeniden gerçekleşecek. Yaklaşık 700 milyon dolarlık maliyeti olması tahmin edilen metro ihalesi için Büyükşehir Belediyesinin projeye nasıl kaynak bulacağı ise merak konusu. Çekici ve vagon alımlarının dahil edilmediği ihalede ön yeterlik alacak 8 aday teklif vermeye davet edilecek.

Tek grubun teklif verdiği işe 8 adayın nasıl bulanacağı soru işareti olurken, diğer 7 firmanın tek teklifi yapan firmadan yüksek teklif vermesi, bu firmanın ise kendi teklifini yenilemesi tahmin ediliyor. Bu kapsamda da idarenin “rekabet oluştu” diyerek, ihaleyi aynı firmaya aynı fiyatla verebileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments