Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriŞehir Hastanesi İçin Çalışmalar Başladı!

Şehir Hastanesi İçin Çalışmalar Başladı!

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kente sağlık alanında nefes aldıracak 900 yataklı Şehir Hastanesi için seferberlik ilan etti. Hastane inşaatına ulaşımı sağlayacak olan yol güzergahları iş makineleri ile doldu taştı.

Sağlık Bakanlığı tarafından Altınordu ilçesinde 300 bin metrekare arazi üzerine inşa edilecek olan 900 yatak kapasiteli Ordu Şehir Hastanesi inşaat çalışmaları başladı. İhale süreçleri tamamlanan ve yer teslim sözleşmesi imzalanan Ordu Şehir Hastanesi’ne ilk kazma vuruldu. Yüklenici firma, iş makineleriyle hastane binasının temel kazı çalışmalarına başladı.

“Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu” sloganıyla, altyapı, ulaşım, üstyapı, tarım ve turizm alanında birçok proje ve yatırımı hayata geçiren Ordu Büyükşehir Belediyesi, sağlık alanında kente büyük ivme kazandıracak olan şehir hastanesi için seferberlik ilan etti. Hastaneye, şehrin dört bir yanından ulaşım için Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.

İlk olarak Ordu Giresun karayolundan yaklaşık 2 kilometrelik bağlantı yolu açmak üzere ekipler bölgeye gönderildi. Ayrıca, Kargın Deresi’nde menfez çalışması yapıldı. Alt temel malzemesi serim çalışmalarının devam ettiği yolun bir hafta içerisinde kullanıma açılması planlanıyor. Öte yandan, Melet Irmağı üzerinde yeni yapılan köprü üzerinden geçen yolla birlikte, hastaneye direkt ulaşım sağlayacak olan bulvar için de planlamalar tamamlandı.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments