“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerMillet Bahçesi 29 Ekim'de Hizmete Açılacak

Millet Bahçesi 29 Ekim’de Hizmete Açılacak

Mersin’de Sanayici ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) üyeleri, Millet Bahçesi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Dernek Başkanı Hasan Engin, çalışmaların aynı hızla devam etmesi halinde projenin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yetişeceğini söyledi.

Millet Bahçesi Projesi’nin son sürat devam ettiğini dile getiren Başkan Engin,yüklenici firmanın aynı hızla çalışmalarına devam etmesi halinde Millet Bahçesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışının yapılabileceğini kaydetti. Başkan Engin, Millet Bahçesi inşaat alanında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı. Millet Bahçesinin proje çizimini inceleyen Başkan Engin, sahayı gezerek projede gelinen son durumu yerinde inceledi. İncelemeler sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Engin, projenin son sürat devam ettiğini söyledi. Yüklenici firmanın aynı hızla çalışmalarına devam etmesi halinde Millet Bahçesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışının yapılabileceğini kaydeden Başkan Engin, “Projemizin yükleniciliğini üstlenen Özbek İnşaat firması oldukça güçlü bir firma. Bütün iş makineleri şu anda sahada çalışıyor. Yağmurlardan dolayı biraz işler aksamış olsa da havaların düzelmesiyle o aksamış işlerde tamamlandı. Ekiplerin tamamı burada ve çalışma yapılıyor. Bütün malzemelerde alınmış durumda. Alt yapı çok kısa sürede bitecektir. Üst yapı çalışmaları da son 2-3 ayda tamamlanır diye düşünüyorum. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Sayın Lütfi Elvan’a Millet Bahçesi projesinin ihale ve yapım aşamasında projeye sahip çıkarak desteklerini esirgemediği için teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu. 

Özbek İnşaat yetkilisi Murat Özbek ise Millet Bahçesi inşaatına Kasım ayında başladıklarını belirterek, “Son döneme kadar yağmur ve kötü hava koşulları bizi baya zorladı ama biz ona rağmen tüm ekip ve ekipmanlarımızla çalışmaları hep devam ettirdik. İşin süresi bir sene ama biz bunu mümkün olduğu kadar 9-10 ayda bitireceğiz. Çok büyük bir sıkıntı çıkmazsa çalışmalarımızı 29 Ekim’e bitirmiş olacağız. Biz 50 yıldır inşaat işi yapıyoruz. Daha öncede aldığımız bütün işleri vaktinden önce bitirmişizdir. Burayı da bitireceğiz diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Millet Bahçesi içerisinde yer alacak sosyal yaşam alanları hakkında da bilgi veren Özbek, şunları söyledi:

“Burada kıraathanemiz, kafeteryamız, wc, mescidimiz, su depomuz olacak. İnsanların denize girebileceği bir plaj yapacağız. Onlara ait soyunma odaları, duş yerleri yapacağız. Onun dışında zaten yüzde 80’i yeşil alan olacak. Şu anda alt yapının yüzde 90’ı bitmiş durumda. Şimdi yavaş yavaş üst yapıya giriyoruz.”

SourceMilliyet
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments