Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaGenel‘’Model Fabrikalar Yüzde 150 Verimlilik İmkanı Sağlayabilir’’

‘’Model Fabrikalar Yüzde 150 Verimlilik İmkanı Sağlayabilir’’

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Prof. Dr. İlker Murat Ar, ‘’Model fabrikalar firmaların yüzde 150’ye varan verimlilik artışı sağlamalarına yardımcı oluyor.’’ dedi.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlediği, kurulacak olan model fabrika ile ilgili toplantı organize etti. Toplantıda konuşma gerçekleştiren Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürü Prof. Dr. İlker Murat Ar, “Bakanlığın desteğiyle 8 kente kurulan model fabrikalar sanayicilere hizmet verdi. Bu 7 ilimizde düzenleyeceğimiz paydaş toplantılarının ilkini de Malatya’da gerçekleştiriyoruz. Model Fabrika Projesini hazırlayan ve bakanlığımıza sunan Malatya Ticaret ve Sanayi Odasına sanayicilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Model fabrikalar sanayinin verimliliğini artıran projelerdir. Model fabrikalara gelen firma temsilcileri yalın üretimle ilgili eğitimlerini alıp kendi işletmelerinde uyguluyorlar. Bu eğitimler dijitalleşme yolunda önemli katkılar sağlıyor. Model fabrikalarımızdan faydalanan firmalarda yüzde 150’ye varan verimlilik artışlarının olduğunu görebiliyoruz. Firmalar ekstra hiçbir yatırım yapmadan sadece süreçleri yalınlaştırarak verimlilik artışlarını sağlayabilir. Böylesine önemli bir projenin Malatya’da hayata geçiyor olması, üstelik bölgede ilk olması da bizleri sevindiriyor. Bakanlık olarak tüm katkıyı sunacağız.” şeklinde konuştu. 

Prof. Dr. İlker Murat Ar’ın ardından konuşan Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Malatya sanayisinin yalın üretim modelini benimsemesi açısından model fabrika oldukça önemli olacak. Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki ilk model fabrikanın Malatya’da kurulması için öncülük ediyoruz. Bu açıdan oldukça gururluyuz. Model fabrikanın inşaat aşaması tamamlandı. Artık vücut bulması ve hızlı bir şekilde sanayicimize hizmet etmesi gerekiyor. Model fabrika sadece Malatya’ya değil bölgemize de hitap edecek.” açıklamalarında bulundu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments