“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriNevşehir Çevre Yolu’nun İhalesi Yıl Sonuna Kadar Yapılacak

Nevşehir Çevre Yolu’nun İhalesi Yıl Sonuna Kadar Yapılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 16,7 kilometrelik uzunluğa sahip Nevşehir Çevre Yolu projesinde ihale sürecinin yıl sonuna kadar tamamlanacağını açıkladı.

Çeşitli inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Nevşehir’e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ile bir süre görüştü.

Nevşehir’in en önemli problemlerinden biri olan çevre yolu konusunda önemli bir mesafe aldıklarını ve projeyi kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini ifade eden Bakan Uraloğlu, “Nevşehir Belediyemizle güzel bir iş birliğimiz var. İnşallah o işbirliği 1 Nisan sabahından itibaren daha güçlenerek devam edecektir. Bizim yaklaşık 16,7 km uzunluğundaki yolumuzun ön projesini yaptık. Belediyemiz de etapta kamulaştırma ve imar uygulamalarıyla ilgili çalışmaları başlattı. Hedefimiz yıl içerisinde projeyi bitirerek bunun yıl sonuna kadar, olmadı önümüzdeki senenin hemen başlarında ihalesini yapmayı planlıyoruz. Projeyi biliyorsunuz yatırım programına aldık. Nevşehir Çevre Yolu Projesi devletin yatırım programına da girmiş durumdadır. En kısa zamanda projeyi bitirerek başlayacağız. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments