“Yapigundem
Ana SayfaHaberler“Niğde OSB’ye 600 milyon dolar değerinde fabrika yatırımı yapacağız”

“Niğde OSB’ye 600 milyon dolar değerinde fabrika yatırımı yapacağız”

Niğde Bor OSB’ye 600 milyon dolar yatırım yapmaya hazırlandıklarını açıklayan Ekore CEO’su Serhan Süzer, ST Endüstri Radyo’da Derya Kumtepe’nin konuğu oldu.

Enerjisini Üreten Fabrikalar programının bu haftaki konuğu Ekore CEO’su Serhan Süzer’di. Türkiye’nin yenilenebilir enerji alanındaki gücünü ve bu alanda geliştirilen teknolojilerin Türkiye’de üretilmesi konusunu konuştuğumuz Süzer, Türkiye’de gerçekleştirecekleri yatırım hakkında da detaylı bilgiler verdi. 

Süzer, “2013 senesinden beri gönlümüzde teknolojiye ve üretime yatırım yapmak vardı. Bu hedefimize ulaşabilmek için farklı çalışmalar gerçekleştirdik ve araştırmalar yaptık. Niğde Bor OSB’de Türkiye’ye çok değerli bir tesis kazandırıyor olacağız. Hedefimiz, Türkiye’ye içerisinde tüm proseslerin bir arada olduğu bir tesis armağan etmek ve ülkenin enerji konusunda dışa bağımlılığını azaltmak. Niğde Bor OSB’de 620 dönümlük arazinin üzerine kuracağımız fabrikanın yatırım bedeli 600 milyon dolar civarında olacak. Proje tamamlandığı zaman 1500 kişiye istihdam sağlayacağız.” dedi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments