“Yapiradar
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriOmsan Logistics’ten Avrupa’ya Yeni ‘’Yeşil Hat’’

Omsan Logistics’ten Avrupa’ya Yeni ‘’Yeşil Hat’’

Omsan Logistics Genel Müdürü Cömert Varlık: “Omsan Logistics olarak Avrupalı lojistik firması METRANS ile Türkiye ve Slovakya arasında ihracat ve ithalat hattı kurdu ve hizmete açtık.”  

Omsan Logistics, Avrupalı lojistik firması METRANS ile Türkiye ve Slovakya arasında kurduğu ihracat ve ithalat hattını hizmete açtı. Konuyla ilgili olarak şirketten açıkla yapıldı ve “OYAK Grubu şirketlerinden Omsan Logistics’in, kara yolu, deniz yolu, hava yolu ve demir yolu gibi farklı taşıma modları kullanılan intermodal taşımacılık yapan Avrupa’nın köklü lojistik firması METRANS ile ortaklaşa kurduğu ithalat ve ihracat hattında ilk tren yola çıktı. Bu proje kapsamında Türkiye’nin demir yolu ihracatının artırılması hedefleniyor. Proje kapsamında konteynerlar trenle Slovakya’nın Dunajska Streda şehrindeki METRANS Terminali’nden İstanbul Halkalı Tren İstasyonu’na doğru hareket etti” denildi. 

Törende konuşma gerçekleştiren Türkiye’nin Slovakya Büyükelçisi Yunus Demirer, “Her iki ülke coğrafi konumları açısından birbirleriyle benzerlik gösteriyor. Türkiye’nin Orta Avrupa ülkesi Slovakya için Orta Asya ve Asya ile Orta Doğu’ya bir kapı olabilecek. Slovakya ise Türkiye’nin Orta, Doğu ve Kuzey Avrupa’ya açılmasına aracılık edebilecek” dedi. 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Omsan Logistics Genel Müdürü Cömert Varlık, “OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem’in vizyonu doğrultusunda METRANS ile yapılan iş birliğinden ötürü onur duyuyoruz. Ekonomilerin büyük bir dönüşüm geçirdiği bu dönemde yapılan ortaklık ülkelere çok şey kazandıracak. Bu operasyon hem ülke ekonomilerine hem de bölge ülkelerine katkı sağlayacak” dedi. 

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren METRANS Genel Müdürü Peter Kiss, “Omsan Logistics ile çıktıkları yolda böyle örnek bir projeye başlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Proje ile iki şirketin güç birliği ile müşterilerine en iyi ve kapsamlı hizmeti sunmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Gelecek dönemde başka projeler de hayata geçireceğiz” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments