“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerOMÜ'de Yatırımlar Hız Kesmiyor

OMÜ’de Yatırımlar Hız Kesmiyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi 2019 yılında yatırımlarına devam ediyor. Üniversitede hastane yenileme işlerinin yanı sıra kültür yatırımları da devam ediyor. OMÜ’de 2019 yılı yatırım planında yer alan Ladik MYO, Mühendislik Fakültesi ek bina ve Veteriner Fakültesi inşaat işleri devam ediyor.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında yapılan sunuma göre, OMÜ’de 2019 yılı yatırım planında yer alan Ladik MYO, Mühendislik Fakültesi ek bina ve Veteriner Fakültesi inşaat işleri devam ediyor. 54 milyon TL toplam proje tutarı olan çalışmaların fiziki gerçekleşme oranı yüzde 3,04 olurken, 2019 yılı ödeneğine göre nakdi gerçekleşme oranı ise yüzde 51,49 oldu.

Kütüphane Zenginleştirme Çalışmaları

Kütüphaneyi de zenginleştirmeye çalışan OMÜ’de 2 milyon TL proje bedelli basılı kitap ve süreli yayın alımı yapılacak. Bu kapsamda OMÜ Merkez Kütüphanesi ile fakülte, yüksekokul ve enstitülerde bulunan birim kütüphanelerine basılı kitap ve süreli yayın alımları yapıldı. Projenin toplam fiziki ve nakdi gerçekleşme oranı yüzde 6,75 olurken, 2019 Eylül ayı itibariyle yapılan toplam harcama 135 bin TL oldu.

Hastane Yenileme İşleri Devam Ediyor

2019 yatırım projeleri arasında yer alan hastane yenileme işlemleri de devam ediyor. Hastanenin tıbbi makine teçhizat alımları ile poliklinikler, servisler, yoğun bakım ve ameliyathanelerin yenileme çalışmalarının yapımına devam ediliyor. Toplam 3 milyon 470 bin TL proje bedelli çalışmanın nakdi ve fiziki gerçekleşme oranı yüzde 29,27 olurken, 2019 yılı Eylül ayı itibarıyla yapılan toplam harcama ise 1 milyon 15 bin TL oldu. 3 milyon 470 bin TL proje bedelinin 500 bin TL’si döner sermayeden karşılanacak.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments