“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerOrdu Şehir Hastanesi Yatırım Programında

Ordu Şehir Hastanesi Yatırım Programında

Ordu’ya inşa edilecek olan 900 yatak kapasiteli Ordu Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 2020 yatırım programına alındı.

Ordu’da yapımı için uzun süredir çaba gösterilen Ordu Şehir Hastanesi, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 2020 yatırım programına alındı. Bu karar ile 900 yatak kapasitesi ve 216 bin metrekare kapalı alana sahip olacak Ordu Şehir Hastanesi’nin inşaatına 2020 yılında başlanacak. 878 milyon 620 bin 240 TL’lik yatırım, Yap-İşlet-Devret modeli yerine genel bütçe imkânları ile devlet tarafından yapılacak. Hastanenin 2023 yılında tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor. Proje için bu yıl 157 milyon 273 bin 23 TL bütçe ayrıldı.

Bakan Talimat Verdi

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştüğünü ve Ordu Şehir Hastanesi’nin bir an önce kente kazandırılması için talimat verdiğini söyledi. Yaklaşık iki hafta içerisinde proje ihalesini alan firmayla sözleşmenin imzalanacağını kaydeden Gündoğdu, “Ordu’ya yeni bir hastanenin acil bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl aralık ayında hastanenin proje ihalesi gerçekleştirilmişti. Proje çiziminin başlaması için Ordu Üniversitesi’nin ufak tefek yapması gereken prosedürler vardı. Onlar geçtiğimiz hafta itibariyle halledildi. Şimdi önümüzdeki süreçte proje ihalesini alan firmayla sözleşmenin imzalanması var. Sözleşme imzalandıktan sonra hızlı bir şekilde proje çalışmalarını tamamlayıp, temel atılmasını istiyoruz. Geçtiğimiz hafta içerisinde Meclis’te konuyu Sağlık Bakanımıza da ilettim. Sağ olsun bakanımız çalışmaların hızlandırılması için bakan yardımcısına talimat verdi. İnşallah Ordu’ya yeni bir hastane kazandırmış olacağız” dedi.

SourceOrdu Olay
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments