Ana SayfaHaberlerKonut HaberleriOrhan Ünsal: ‘’Yeni Evim Projesi Ülkemiz İçin Hayırlı Olacak’’

Orhan Ünsal: ‘’Yeni Evim Projesi Ülkemiz İçin Hayırlı Olacak’’

Ünsal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Hazine Bakanlığı ortaklığında sunulan Yeni Evim konut kampanyasının büyük avantajlar sunduğunu belirtti. 

Çevre, Şehirlik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı iş birliğinde orta gelirli vatandaşlar için hazırlanan Yeni Evim konut kampanyasıyla ilgili konuşan Ünsal Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Ünsal, projenin inşaat ve konut sektörünü canlandıracağını şu sözlerle ifade etti: 

“Maliyetlerin artışı ve insanların konuta ulaşımımın zorlaşmasıyla birlikte bunlar tabii ki üretimin düşmesine sebep oldu. Dolayısıyla bugün gelinen noktada bu sıkıntıları aşmak, konut sektörünün önünü tekrar açmak, üretimin önünü tekrar açmak ve insanların konuta ulaşımını kolaylaştırmak için hükümetimiz de yeni hamleler yaparak, yeni paketler hazırlayarak bu sıkıntının çözümü noktasında bir şeyler yapma çabası içerisindedir”

Yeni Evim kampanyasını inşaat sektörünün olumlu karşıladığını söyleyen Ünsal, “Bu paket bir anlamda şu anda ilaç oldu. Bu paket çok kıymetli ve sulandırmamak lazım. Hem üretim sektöründe inşaat müteahhitleri açısından olaya baktığımız zaman müteahhitlerimiz burada bu paketi çok iyi değerlendirmeli diye düşünüyorum. Eldeki stoklarını nakit paraya çevirmeleri için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla da bu paketin vatandaşlarımızın konuta ulaşım noktasında çok büyük avantajlar sunduğunu belirtmek istiyorum. İnşallah bu paket ülkemiz için milletimiz için hayırlı olacaktır.” dedi. 

Mevaşehir projesi ile Yeni Evim Projesi’ne destek verdiklerinin altını çizen Ünsal, “Mevaşehir projemiz Türkiye’nin en uygun fiyatları ve projemiz de Türkiye’nin en kaliteli projesidir. Mevaşehir projemizde biz fiyatlarımızı hiç arttırmadık. Şu anda söyleyebilirim ki maliyetlerimizin dahi altında satış yapıyoruz. Elimizde kalan 150’ye yakın konutumuz var ve bunları gerçekten maliyetleri ve maliyetlerinin bir tık altında satıyoruz. Hiç üzerine zam koymadan, enflasyon farkını yansıtmadan biz bu projemizi paket çerçevesinde vatandaşımızın alımına sunduk. Vatandaşlarımızın da Mevaşehir projesine çok yoğun bir ilgisi var. Cumartesi ve pazar günü yaklaşık 500 aile ağırladık ve binlerce aileden telefon alıyoruz. Onları randevu sistemi ile ağırlıyoruz. Çok az sayıda dairemiz var ve çok yoğun bir talep var.” şeklinde konuştu. 

Mevaşehir projesi hakkıdaki tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments