Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriOsmaniye Bahçe’ye 50 Yataklı Hastane İnşa Edilecek

Osmaniye Bahçe’ye 50 Yataklı Hastane İnşa Edilecek

Sağlık Bakanlığı’ndan Osmaniye’nin Bahçe ilçesine 50 yataklı hastane yatırımı!

Sağlık Bakanlığı, Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde hastane inşaatı yapacak. 50 yatak kapasiteli hastane için sözleşme imzalandı.


Sağlık Bakanlığı Türkiye’nin çeşitli yerlerdinde sağlık altyapısını güçlendirmek için çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda Osmaniye’de 600 yataklı Osmaniye Devlet Hastanesi, 100 yataklı Düziçi Devlet Hastanesi ile Sumbas ve Toprakkale ilçelerinde entegre ilçe hastanelerinin inşaatı devam ediyor. Şimdi ise Bahçe ilçesine yeni bri sağlık yatırımı geliyor.


50 yataklı yeni Bahçe Devlet Hastanesi, tam donanımlı olarak inşa edilecek. Hasta odalarının 14’ü çift kişilik, 17’si tek kişilik olacak. 11 poliklinikte hasta kabulü yapacak olan hastanede hasta odaları, ameliyathaneler, özellikli birimler, ağız ve diş sağlığına yönelik hizmet verecek diş ünitleri yer alacak. Özellikli birimlerden diyaliz ünitesi 10 yatak, palyatif servis 5 yatakla hizmet verecek. Hastanede tam teşekküllü 2 ameliyathane bulunacak. 15 müşahede yatağı ile hizmet verecek acil serviste 4 poliklinikte hasta kabulü yapılacak. 2 doğum odasının planlandığı hastanede ayrıca 15 kişilik gebe sınıfı kurulacak. Ağız ve diş sağlığına yönelik 3 diş üniti hizmet verecek. Diyabet merkezinin kurulacağı hastanede, 5 yataklı evde sağlık birimi de olacak.


Osmaniye Bahçe Devlet Hastanesi Projesi’nin 2023 yılında tamamlanarak hizmete alınması planlanıyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments