“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriPower Elektronik'ten Gebze’ye Yeni Fabrika Yatırımı

Power Elektronik’ten Gebze’ye Yeni Fabrika Yatırımı

Bulunduğu sektörde başarılara imza atan Power Elektronik, Gebze’de yeni fabrika inşa edecek. Firma, bu yatırımla birlikte üretim kapasitesini artırmayı hedefliyor. 

Yeni yatırımlar ve projelerle ilgili ST Endüstri’den Derya Kumtepe’ye konuşan Power Elektronik CEO’su Vedat Emanet, “Power Elektronik olarak Gebze Dilovası’nda yeni fabrika yatırımı yapıyoruz. Bu yatırımımızla birlikte üretim kapasitemizi dört katına çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca EPDK’ya başvurumuzu yaparak Araç Şarj Ağı lisansımızı aldık. Bu lisans ile birlikte Türkiye’deki bayilerimize yetki belgesi vereceğiz. Onlar da kendi bölgelerinde şarj istasyonları kurabilecekler. Bu sürecin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için eğitimler vereceğiz” dedi.

Almanya ve Hollanda’daki ofislerini büyütmeyi hedeflediklerini belirten Emanet, “Power Elektronik olarak 1999 yılından beri Ümraniye’deki kendi binamızda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Güç elektroniği alanında ürettiğimiz ürünlerin satışını ve servis hizmetlerini yurt genelinde veriyoruz. Antalya ve Ankara’daki kendi satış ve servis ekiplerimiz sayesinde tüm taleplere hızlı bir şekilde cevap veriyoruz. Ayrıca Hollanda’da da iştirakimiz olan bir firmamız bulunuyor. Son olarak Power Solar Enerji olarak Almanya’da açtığımız ofisimizle büyümemizi sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu. 

Güneş Enerjisi Sektörü Büyümeye Devam Ediyor

Güneş enerjisi alanında Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeler hakkında bilgi veren Emanet, sektörün hızlı büyümesini sürdüğünü belirterek değerlendirmesine şu sözlerle devam etti: 

“Güneş enerjisi sektörü hızlı büyümesini sürdürüyor. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok coğrafyada bu projeler hayata geçiriliyor. Özellikle Rusya – Ukrayna krizi ile birlikte yatırımların sayısı artmaya başladı. Avrupa Türkiye’den çok daha hızlı bir şekilde büyüyor. Şu anda 300 MW’lık bir kurulumdan söz ediliyor. Dolayısıyla Avrupa ülkelerinde ciddi bir iş potansiyeli yaşanıyor. Hollanda’daki ofisimizi 4 sene önce kurmuştuk. Şimdi ise Almanya’da açtığımız ofisle hizmet vermeye devam edeceğiz. Bir sonraki adımımızda ise Fransa’da ve İngiltere’de yatırımlar yapmayı planlıyoruz.” 

Yeni Fabrika Hayata Geçiyor

Yeni dönem hedef ve projeleri hakkında bilgi veren Emanet, Gebze’de kuracakları yeni fabrika ile ilgili bilgiler veren Emanet, şunları söyledi:

“Power Elektronik olarak Gebze Dilovası’nda yeni fabrika yatırımı yapıyoruz. Bu yatırımımızla birlikte üretim kapasitemizi dört katına çıkarmayı hedefliyoruz. Yenilenebilir enerji kaynaklarıyla ilgili projelerde güç elektroniği tarafında olmaya devam edeceğiz. Sektördeki tüm paydaşlarımızla, yatırımcılarımızla ortak bir şekilde hareket etmeye devam ediyoruz. Herkesi Ar-Ge Merkezi’mize davet ediyoruz. Avrupa ülkelerindeki yapılanma çalışmalarımızın ardından Amerika pazarında araba şarj cihazlarımızla yer almak istiyoruz. Bununla ilgili görüştüğümüz firmalar bulunuyor. Tüm gelişmelerle birlikte 2035 yılına kadar hem üretim kapasitemizi artırmayı hem yurt dışında daha aktif olmayı hem de Ar-Ge faaliyetlerimizi aralıksız sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments