“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriPrefabrik Ev Yapımı / Kurulumu İçin Devletten 25 Bin TL Hibe Para...

Prefabrik Ev Yapımı / Kurulumu İçin Devletten 25 Bin TL Hibe Para Desteği!

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile prefabrik ev yapımı için mali destek verileceği açıklandı. Prefabrik ev kurulumu için barınma yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi olan kişilere ev eşyası almak, eski ve bakımsız evlerde bakım ve onarım yapmak ve betonarme ev yapımı için 25 bin TL devlet yardımı yapılacağı açıklandı. Detaylar haberimizde…

Devletin barınma yardımları kapsamında ödenen prefabrik ev yapımı yardımı yoğun ilgi görmeye devam ediyor. 

Prefabrik Ev Yapmak İsteyenlere Devletten 25 Bin Lira Hibe Para Desteği!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Yardımları Barınma Yardımı paketi içerisinde yer alan prefabrik konut yardımı için “Oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşayan muhtaç vatandaşlara evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yapılan yardımlardır” ifadesine yer verildi. 

Prefabrik Ev Yardımı Kimlere Yapılır, Başvuru Şartları Neler?

Prefabrik yada betonarme ev yapımı için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nce sağlanan yardımları alabilmek için açıklanan başvuru koşulları;
İkamet edilen evin oturulamayacak derecede eski, bakımsız ve sağlıksız evlerde yaşaması
Yardım başvurusu yapan kişinin 18 yaşından büyük olması, 
Prefabrik konut yardımı almak isteyen kişinin gelir düzeyinin aranılan “Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olan haneler” şartlara uygun olması. Yani 701,32 lira ve altında olması. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Barınma Yardımları Prefabrik Ev Yardımı Başvurusu Nereye, Nasıl Yapılır?

Prefabrik ev yapmak isteyen kişilere Bakanlık tarafından belirlenmek üzere 15 bin lira, 20 bin lira ve 25 bin lira olmak üzere 3 farklı tutarda para yardımı yapılmaktadır.  Başvurular Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sosyal yardımlar genel müdürlüğü il / ilçe şubelerine yapılmaktadır. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments