“Yapı
Ana SayfaHaberlerRize Şehir Hastanesi Deniz Dolgu İnşaatında Sona Gelindi

Rize Şehir Hastanesi Deniz Dolgu İnşaatında Sona Gelindi

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, 340 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen Rize Şehir Hastanesi projesinin deniz dolgu inşaatında sona gelindiğini açıkladı.

Rize’nin Taşlıdere ve Hamidiye mahalleleri arasında 340 bin metrekarelik alan üzerine yapılacak olan Rize Şehir Hastanesinin dolgu inşaatında sona doğru gelindi. Dolgu inşaatının tamamlanmasının sonrasında üst yapı çalışmaları için ihale yapılacak. Yapılacak olan ihale şehre gelecek olan Sağlık Bakanı yardımcısı tarafından takip edilecek.

Dolgu inşaatının yaklaşık 1 buçuk ay içerisinde tamamlanacağını ifade eden Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, “Rize Şehir Hastanesinin dolgu inşaatı tamamlanmak üzeredir. Zannediyorum kısa bir müddet içerisinde dolgu kısmı teslim edilecek. Dolgu kısmı teslim edildikten sonrada ihale süreci başlayacak. Bir inşaat ve emlaktan sorumlu sağlık bakan yardımcımız bu çalışma ile alakalı buraya gelecek. İhale süreci de onun sonrasında sürecek. Hastane süreci kendi seyrinde ilerliyor. Dolgusu önemli kısımdı. Dolgusunun çok ciddi bir eksiği kalmamış. Belki de 1-1,5 ay içerisinde teslim edilecek.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments