Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYurtdışı HaberleriRomanya, İnşaat Demiri Üretimine Başlıyor

Romanya, İnşaat Demiri Üretimine Başlıyor

İtalya merkezli kurum olan Afv Beltrame, 2022 yılı Mart ayında COS Targoviste’nin satın alımını tamamlamasının ardından Romanya ülkesinde Donalam markası adı altında inşaat demiri üretimine başlayacak.  

Donalam markası adı altında inşaat demiri üretimi yapacak olan firma, işçi alımı sürecini başlattı. Calarasi ve Targoviste tesislerinde üretim yapacak olan Donalam, ekipmanlarının yüzde 80’ini yenileyebilmek için 100 milyon Euro yatırım yapacak. 

Çalışmaların tamamlanmasının ardından aylık 10 milyon ton inşaat demiri üretim kapasitesine sahip olacak olan tesiste yıllık üretim oranı 300 milyon ton olacak. Çevre dostu inşaat demiri ve filmaşin tesisi olma özelliği taşıyacak olan tesis ile yıllık 800 bin metre uzun mamul sevkiyatı yapılacak. 

Afv Beltrame Group İş Geliştirme Sorumlusu Carlo Beltrame tesis hakkında, ‘’Yerel inşaat demiri üretiminin yeniden başlaması, Romanya’nın sanayileşmesi yolunda önemli bir adım. Ayrıca, inşaat malzemeleri segmentinde, pandeminin ve Ukrayna’daki savaşın getirdiği kriz ortamında ülkeye rahat bir nefes aldıracak. Üretim tesislerinin yenilenmesi ve iyileştirilmesine yapılması planlanan yatırımlarla birlikte Targoviste tesisi bir kez daha Romanya ekonomisinin yapı taşı haline gelecek.’’ dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments