“Yapı
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul Haberleriİmarlı Arsa Yatırımı Yapan Kazanıyor

İmarlı Arsa Yatırımı Yapan Kazanıyor

Tapu.com Yönetim Kurulu Başkanı Emre Erşahin, imarlı arsa yatırımının en çok kazandıran gayrimenkul aracı olduğunu söyledi.

Döviz kuru ve son dönemde yaşanan enflasyon artışı gibi gelişmelerin ardından imarlı arsa yatırımına karşı büyük ilgi oluştuğunu aktaran t-Tapu.com Yönetim Kurulu Başkanı Emre Erşahin, ‘’İmarlı arsa arayışı geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 40 artış gösterdi. İmarlı arsalara olan talepteki yükselişin bir benzerine 2020 yılının 2. çeyreğinde şahit olmuştuk. Devam etmekte olan kur artışı ve enflasyon sebebiyle yatırımcılar bu tipteki arsalara yatırım yaparak bir anlamda birikimlerini koruma altına almayı tercih ediyorlar.” dedi.

İmarlı arsa yatırımının en fazla gelir kazandıran gayrimenkul olduğunu söyleyen Erşahin, ‘’Geçtiğimiz yılın aynı döneminden (Ocak-Mayıs) bugüne dek satışı gerçekleşen arsaların ortalama fiyatlarına baktığımızda fiyatların 3 kattan fazla artarken, satış adetlerinin de yüzde 20 artış gösterdiğini görüyoruz. Yatırımcılar özellikle büyük tutarlı arsalar yerine küçük ve orta ölçekli imarlı arsalara yöneliyor. İmarlı arsalara proje geliştirildiğinde bu arsaların yatırımcısına her zaman daha çok kazandırdığını söyleyebiliriz.” şeklinde konuştu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments