“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerSalgın Sona Erdikten Sonra Her İlde En Az 1 Millet Bahçesi Açılışı...

Salgın Sona Erdikten Sonra Her İlde En Az 1 Millet Bahçesi Açılışı Yapılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Türkiye’nin millet bahçesi projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimatlar ışığında her ile bir millet bahçesi yapılacağını belirten Bakan Murat Kurum pandemi döneminin sona ermesinin ardından millet bahçelerinin açılışlarına kaldıkları yerden devam edeceklerini belirttiler.

Türkiye’de yer alan 81 ilin Çevre ve Şehircilik İl Müdürleri ile video konferans yöntemi ile toplantı gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu. 

Pandemi Sona Erince Her Şehre Bir Millet Bahçesi İnşa Edilecek

Pandemi Sonrası Çevre ve Şehircilik başlığı ile özel bir çalışma yapmak istediklerini belirten Bakan Murat Kurum salgın ile mücadele konusunda her birimin üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getirmesi gerektiğini söyledi. 

Salgın sonrasında her ile bir millet bahçesi müjdesini yerine getireceklerini belirterek “Her ilde bir millet bahçesi yapıyoruz. İnşallah bu süreç tamamlandığında pek çok millet bahçesinin açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz. Evinde kalarak sürece destek veren vatandaşlarımız yaz geldiğinde adeta bunun acısını millet bahçelerinde çıkarsın. Bu süreçte en çok çocuklarımız ve ihtiyarlarımız evde kaldılar. İnşallah dedelerimiz, ninelerimiz torunlarıyla millet bahçelerinde gönüllerince vakit geçirecekler” dedi. 

TOKİ ve Emlak Konut Taksit Ödemeleri Ertelendi! 

Konu hakkında açıklama yapan Bakan Murat Kurum süreçte vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini belirterek TOKİ ve Emlak Konut üzerinden ev alarak borçlanan kişilere vade farksız olarak taksit erteleme hakkı verdiklerini belirtti. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments