Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerSelçuk İlçe Terminali'nde Çalışmalar Yeniden Başladı

Selçuk İlçe Terminali’nde Çalışmalar Yeniden Başladı

İzmir’in Selçuk ilçesinde yapımı süren terminalin 2022 yılında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.


İzmir’in Selçuk ilçesinde terminal inşaatı yeniden başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından 22 milyon liralık yatırımla bitirilecek olan terminalde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Selçuk’ta mimarisi ve donanımıyla dikkat çekecek bir projeye imza atıyor. Yüklenici firmanın işten çekilmesi sebebiyle yarım kalan terminal inşaatında çalışmalar yeniden başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ihaleyi kazanan firmalara yer teslimi yaptı. Yaklaşık 22 milyon liraya mal olacak projenin 2022 yılının Temmuz ayında tamamlanması planlanıyor.


İzmir Selçuk’un turizm bölgesi olması sebebiyle hem işlevsel hem de estetik bir proje hazırlandı. Engelli bireylerin her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde tasarlanan terminalin temel üstü betonarme imalatları, çelik takviyeli alüminyum kapaklı giydirme cephe imalatları tamamlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait 10 bin metrekare büyüklüğündeki arazi üzerinde yükselen Selçuk İlçe Terminali; yaklaşık 50 araçlık kapalı otoparkın yanı sıra nitelikli ve ferah bekleme alanları, kafe, büfe, market ve bilet satış ofisi gibi sosyal-ticaret alanlarına da sahip olacak.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments