Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaGenelSinop İmar Planı Askı Süreci Tamamlandı

Sinop İmar Planı Askı Süreci Tamamlandı

Yaklaşık 3 yıl önce imar planları askıya alınan Sinop’ta süreç tamamlandı. Sinop Belediyesi tarafından hazırlanan yeni imar planı yürürlüğe girebilecek. 

Geçtiğimiz yıllarda imar planları askıya alınan ve bu nedenle inşaat yapılamayan Sinop’ta 1 aylık bekleme süresi sona erdi. Bugün Belediye Meclisi’nde itirazların değerlendirilmesi üzerine yapılan görüşmeler sonucunda imar planı yürürlüğe girecek. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, imar planlarının durdurulma kararı alınmasını hatırlatarak, “Bu süreçte mahkemenin bozma gerekçelerini göz önünde bulundurarak çok kısa bir sürede şehri imar plansız bırakmayalım diye yeni bir plan yaptık. Tabii, çok detaylı bir plan olmadı zamana karşı yarışan plandı. Bu da başka bir sivil toplum örgütü tarafından mahkemeye verildi. Bu arada daha önceki yönetimin yapmış olduğu imar planlarıyla ilgili kararı Danıştay bozdu. Ama biz belediye meclisi olarak yeni plan yapma kararı aldığımız için eskiye dönmemiz mümkün değildi.” dedi. 

Sürecin şeffaf bir şekilde ilerlediğini söyleyen Ayhan, “Bütün değişiklikleri gerek kıyı kenar kanunu, havalimanı mana planı ve üst ölçekli plana azami gayret gösterdiğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments