Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriSivas Ticaret Odası Binası Yeniden İnşa Edilecek

Sivas Ticaret Odası Binası Yeniden İnşa Edilecek

1950’li yıllarda inşa edilen ve 2000’li yıllara kadar kullanılan eski Sivas Ticaret ve Sanayi Odası binası, vasfını kaybetmesi nedeni ile kontrollü olarak yıkıldı. STSO Başkanı Mustafa Eken ve Yönetim Kurulu Üyeleri yıkım işlemini yerinde takip ederek firma yetkililerinden bilgi aldı.

İnşaat hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Eken, “Yıkım çalışmalarını bölgedeki esnafı düşünerek tatil gününde başlattık. 1950’li yıllarda yapılmış olan ve bugünkü şartlar altında artık işlevini kaybeden binamız tabiri caizse çürük bir bina haline dönüştü. Yaklaşık 10 yıldır boş ve Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimizle yaptığımız istişare sonucunda bu binanın yıkılıp yerine Sivas’ımıza, işletmelerimize daha iyi hizmet verecek bir bina yapılması kararı aldık. Mecliste çıkan karar ve Yönetim Kurulumuza verilen yetkiyle 1 Ocak tarihinde binamızın yıkımına başladık. Bu kısıtlama döneminde firma sahiplerimiz burayı yıkacaklar. Arka tarafında 79 metrekare olan arsayı satın aldık. O arsa ile birlikte birleştirip Sivas’ımıza güzel bir bina kazandıracağız inşallah. Bu anlamda başta meclis üyelerimize, bu binada emeği olan herkese, Yönetim Kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bugün itibariyle inşaatımızın startını verdik” dedi.

Bölgede Anıtlar Kurulu tarafından koruma kararı alındığına dikkat çeken Başkan Eken şunları söyledi; “Bu bölgede Taşhan’ın bulunmasından dolayı Anıtlar Kurulu koruma altına almış. Hem Belediyemize hem Anıtlar Kurulumuza bununla ilgili dilekçelerimizi verdik. Bu bölgenin koruma sınırı içerisinden çıkarılıp Belediye sınırları içerisinde kalarak binamızın hızlı bitmesi için önümüzün açılmasını istiyoruz. Bununla ilgili gerekli girişimlerde bulunduk. Hayırlı ve uğurlu olsun diyorum. Bu vesile ile de yeni yılımızın hemşerilerimize, iş dünyamıza sağlık, sıhhat, huzur, birlik ve beraberlik getirmesini diliyorum.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments