“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriTalep Birikiyor, Konut ve İnşaat Sektörü Asıl Patlamayı Yaz Aylarında Yaşayacak!

Talep Birikiyor, Konut ve İnşaat Sektörü Asıl Patlamayı Yaz Aylarında Yaşayacak!

TÜİK tarafından açıklanan konut satış rakamları ile Mart ayında konut satış rakamlarının korana virüs salgınına rağmen yükselişini sürdürdüğünü gösterdi. Özellikle de ikinci el konuta olan talep artışı rekor hız kazanırken gayrimenkul sektörü ise talebin biriktiğini ve asıl patlamanın yaz aylarında yaşanacağını dile getirdi. Detaylar haberimizde.

Koronavirüs nedeni ile tüm sektörlerde olduğu gibi inşaat sektöründe de ne yazık ki talep daralması yaşanıyor. 

Virüs nedeni ile ortaya çıkan belirsizlik ortamında vatandaşın konut talebini ertelemesine rağmen Mart ayında toplam konut satış rakamları yeniden 100 bin barajını aşmayı başardı. 

Konuta Olan Talep Birikiyor, Yaz Aylarında Konut Satış Rakamları Patlıyor

Bahaş Holding CEO’su Abdüssamet Bahadır konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında “Ekonomik ve toplumsal açıdan belirsizlik dönemi içinde olsak da bu dönemi geçici bir süreliğine yaşadığımızı unutmamak gerekiyor. Pek çok yatırımın askıya alındığı bu süreçte gayrimenkul ve inşaat sektöründe de yeni yatırımlar açısından ötelenmeler yaşanıyor. Ancak mevcut projelerin satış faaliyetleri hem satış ofisleri hem de dijital kanallar vasıtasıyla sürüyor. Yakın ve uzun vadede devletimizin olgunlaştıracağı yeni düzenlemelerle bu dönemi hasarsız atlatacağımıza inancımız tam.

Virüsün etkilerinin azalmaya başladığı yaz aylarında satışlarda bir yükseliş bekliyoruz” diyerek yaz dönemine işaret etti. 

Mart Ayında 108 Bin 670 Kişi Ev Sahibi Oldu

Dün açıklanan TÜİK konut satış rakamlarına göre Türkiye genelinde Mart ayında 108 bin 670 kişi başvuruda bulundu.  En çok konut satışı yapılan il yine İstanbul olurken 19 bin 846 konut satışı gerçekleşti. En az konut satışı yapılan il ise 7 konut ile Hakkari oldu. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments