“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerTapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nde İşlem Yapacaklar Dikkat! Randevusuz Başvurular Kabul Edilmeyecek

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde İşlem Yapacaklar Dikkat! Randevusuz Başvurular Kabul Edilmeyecek

Tapu Kadastro Genel Müdürlüklerinde işlem yapacak olan vatandaşlar 4 Mayıs tarihinden itibaren randevusuz olarak kurumdan işlem yapamayacaklar. Bu kapsamda tapu işlemi yapacak olan vatandaşların öncelikle kurumdan randevu almaları gerekiyor.

Koronavirüs ile mücadele sürecinde kamu kurumları ek tedbirler almaya devam ediyorlar. 

Bu alanda alınan son tedbirlerden bir tanesi de Tapu Kadastro Genel Müdürlükleri için geldi. Mayıs ayının girmesi ile birlikte Tapu Kadastro Genel Müdürlüklerinde işlem yapacak olan vatandaşların önceden randevu almaları gerekiyor. Randevusu olmayan vatandaşların işlemleri yapılmayacak.

Randevusu Olmayan Vatandaşların İşlemleri Yapılmayacak

Tapu Kadastro Genel Müdürlüklerinde işlem yapacak olan vatandaşlar öncelikle kurumun resmi web sayfası üzerinden yada ALO 181 hattı üzerinden randevu alacaklar.

Randevu alan vatandaşlar verilen randevu saatinde Tapu’ya giderek işlemlerini tamamlayabilecekler.  Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı Tapu Kadastro Genel Müdürlükleri tarafından alınan bu karar ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hakan Özelmacıklı randevu sistemine ipotek işlemlerinin de dahil edildiğini ifade ederek “COVİD-19 salgının ülkemizde yayılımının önlenmesi ve salgının etkilerinin azaltılması amacıyla TKGM tarafından alınan bu karar ile, vatandaşlar müdürlüklere yalnızca randevu saatinde alınacaklar. Belge inceleme başvurularında da randevu şartı aranacak. Ayrıca bir süredir sadece satış ve ipotek işlemleri yapılabilirken artık tüm işlem başvuruları yapılabilecek.” açıklamasında bulundu. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments