Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriTK Elevator Siber Güvenliği Zirveye Taşıdı

TK Elevator Siber Güvenliği Zirveye Taşıdı

TK Elevator, dünya çapında IEC 62443-4-1 standardına göre sertifikalandırılan ilk asansör şirketlerinden biri oldu. Bu sertifikasyon, şirketin en yüksek siber güvenlik gereksinimlerini karşılayan ürün geliştirme süreçlerinin kanıtı konumunda bulunuyor.

Günümüzde ürünlerin birbiri ile senkronize çalışabilme yetenekleri artıkça siber güvenliğin önemi her geçen gün daha da artıyor. Asansör endüstrisinde pazar ve inovasyon liderlerinden biri olan TK Elevator için de ürün güvenliği ve güvenilirliği en büyük öncelik olmaya devam ediyor. Önde gelen teknik servis sağlayıcılarından TÜV NORD tarafından IEC 62443-4-1 standardına göre sertifikalandırılan şirket, böylece ürünlerinin siber güvenlik için en yüksek uluslararası standartları karşıladığını doğruladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TK Elevator Yüksek Bina, Fonksiyonel Güvenlik ve Siber Güvenlik Global Baş Mühendisi Markus Jetter, “Maksimum ürün güvenliğini sağlamak adına ürün geliştirme sürecimizi; güvenlik risk değerlendirmesini, ilgili tüm önlemleri ve ayrıca sızma testlerini içerecek şekilde genişlettik. Almaya hak kazandığımız bu sertifika da emniyet ve güvenliğin her zaman önceliğimiz olduğunu teyit ediyor. Müşterilerimiz, her yeni TK Elevator ürününün uluslararası arenada kabul görmüş siber güvenlik standartlarını karşıladığından emin olabilir.” dedi.

TÜV NORD Endüstriyel Güvenlik Sorumlusu Matthias Springer ise “Siber güvenlik yönetimi, yalnızca ekonomik olarak değerlendirilebilecek bilgilerin veya risklerin güvenliği ile ilgili değil, aynı zamanda özellikle insanların güvenliği ile ilgilidir. Bu nedenle, TK Elevator’ın bu önemli sertifikayı almış olmasından dolayı mutluyuz.” şeklinde konuştu. 

IEC 62443 standardı, proses ve otomasyon endüstrisi ortamında güvenlik için uluslararası kabul görmüş bir sertifikadır. ‘Endüstriyel Otomasyon ve Kontrol Sistemleri’nin (IACS) siber güvenliğine odaklanır ve bir otomasyon çözümünün güvenli ve güvenilir çalışması için gerekli olan sistemleri, bileşenleri ve organizasyonel süreçleri kapsar.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments