“reocom
Ana SayfaHaberlerTOKİ Kura Sonuçları Canlı Yayınla Açıklanıyor

TOKİ Kura Sonuçları Canlı Yayınla Açıklanıyor

TOKİ kura sonuçları her gün farklı bir il ve proje adına canlı yayınla açıklanıyor. Açıklanan sonuçlar Toplu Konut İdaresi resmî web sitesinden izlenebiliyor. 

Uygun fiyatlı ödeme koşullarıyla ev sahibi olmak isteyenlerin başvuruda bulunduğu TOKİ sosyal konut projelerinin kura çekimi başladı. 2023 Mart ayına kadar tamamlanması hedeflenen kura çekimleri, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi için başladı. Bugün kura sonuçları açıklanan il Bitlis oldu. 

Noter huzurunda canlı yayın ile açıklanan kura çekimi, Bitlis’te inşa edilecek olan bin 250 konut için yapıldı. 

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Kasım’ın ilk haftasında başlayan kura çekimlerinin ilk etapta 250 bin konutu kapsayacağını söyledi. 

Bugünkü kura çekiminde bulunan Vali ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, “Projeyi başlatan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, onlarca kez kente gelen, bizi her konuda destekleyen İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, belediye olarak yaptığımız her hizmette imzası bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’a ve tüm bakanlarımıza, TOKİ Başkanımıza teşekkür ediyorum. ‘Hakkari’de hayat var’ diyoruz, bu hayat konutlarla daha da güzelleşecek. Hakkarililer, hizmetlerin en güzeline layık. Burada şehit ailelerimizin pozitif ayrımcılık yaparak güçlenmesi, engelli kardeşlerimizin, gençlerimizin düşünülmesi ayrı bir önem taşımaktadır.’’ ifadelerini kullandı. 

TOKİ’nin tüm projelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“UNICERA

Most Popular

Recent Comments