Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerTOKİ 30 İlde 41 Millet Bahçesi Yapıyor!

TOKİ 30 İlde 41 Millet Bahçesi Yapıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonunda ’81 ilin her birinde en az bir Millet Bahçesi yapılması’ kapsamında çalışmaların devam edildiğini söyleyen TOKİ Başkanı Ömer Bulut, TOKİ’nin 30 ilde 41 millet bahçesi uygulaması hayata geçireceğini söyledi.


TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 30 ilde 7 milyon 350 bin metrekarelik alanda yapılması planlanan 41 millet bahçesinin yapım çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.
“Daha Çok Yeşil” anlayışı kapsamında inşa edilen millet bahçelerinin, şehirlere yeni bir değer katacağını söyleyen TOKİ Başkanı Bulut, ‘’Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ülkemizin tüm şehirlerinde hayata geçecek millet bahçeleri projelerimizle gelecek nesillerimizin daha yeşil ortamlarda yaşamasına imkân sağlayacağız’’ diye konuştu.

Hizmete açılacak millet bahçeleriyle yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları, spor alanları, amfi, oyun alanları, otopark alanları, bitkisel peyzaj alanları ve millet kıraathanelerinin bulunacağını söyleyen Bulut, ‘’Millet bahçeleri, vatandaşlarımızın bir araya geleceği nitelikli sosyal alanlar olup huzur içinde vakit geçirebileceği yeni yaşam merkezleri olacak’’ açıklamasında bulundu.


Millet bahçeleriyle beraber millet kıraathanelerinin de projelendirildiğini söyleyen Bulut, ‘’Özellikle gençlerimizin verimli vakit geçirebileceği, ders çalışıp kitap okuyabileceği, internetten ve ikramlardan ücretsiz yararlanabilecekleri, fikir alışverişinde bulunarak sosyalleşebilecekleri ortamın sunulacağı millet kıraathaneleri 24 saat hizmet verecek’’ dedi.

Hükümetin ilk 100 günlük icraat programında, TOKİ tarafından yapılan Kayaşehir Millet Bahçesi’nin ilk etabın faaliyete başladığını söyleyen Bulut, şunları söyledi: ‘’İdare olarak toplam 7 milyon 350 bin metrekarelik alanda 41 millet bahçesi yapıyoruz. Ocak ayında İstanbul Pendik, Batman ve Elazığ olmak üzere 3 millet bahçesinin ihalesi yaptık. Şubat ayında ise Sakarya, İstanbul Kayaşehir 2. 3. ve 4. etaplar, Samsun, Ankara İmrahor Vadisi 1. Etap, Bursa, Eskişehir, Mersin ve Sivas olmak üzere 8 millet bahçesinin ihalesini
gerçekleştireceğiz.’’

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments