Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriTrabzon Dünya Ticaret Merkezi İnşaatında Sona Gelindi!

Trabzon Dünya Ticaret Merkezi İnşaatında Sona Gelindi!

Trabzon’da inşa edilen Dünya Ticaret Merkezi’nde inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Yüzde 90’ı tamamlanan projenin yakında hizmete alınması planlanıyor.


Armada Holding tarafından Trabzon’da hayata geçirilen dünya ticaret merkezi inşaatında sona yaklaşılıyor. Yomra ilçesindeki Şana mevkiinde 86 bin metrekarelik alanda yükselen projenin inşaatı 2017 yılında başlamıştı. O günden bugüne gelinen son aşamada proje inşaatının yüzde 90’ı tamamlandı. İçerisinde uluslararası turizm ve kongre merkezi, 4 ve 5 yıldızlı oteller, alışveriş merkezleri ve rezidanslar bulunan Trabzon Dünya Ticaret Merkezi’nin yakın zamanda hizmete alınması planlanıyor.


Konuyla ilgili açıklama yapan Armada Holding Türkiye temsilcisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yaşar, Türkiye’de gayrimenkul yatırımları başta olmak üzere turizm ve sağlık alanlarında büyük yatırımlar gerçekleştirdiklerini söyledi. Ankara Haymana’da 5 yıldızlı ve 600 yatak kapasiteli termal otel ve fuar merkezi başta olmak üzere iş merkezi, villa, rezidans ve gayrimenkul alanlarında yatırımlar yaptıklarını dile getiren Yaşar, Karadeniz Bölgesi’nde de önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirtti. Trabzon’da yapımı devam eden Dünya Ticaret Merkezi’nin tamamlanmasıyla başta Trabzon olmak üzere bölgedeki önemli bir ihtiyacın karşılanacağını ifade eden Yaşar, sözlerine şöyle devam etti: “Trabzon’daki Dünya Ticaret Merkezi projesi Karadeniz’deki en büyük yatırım projesidir. Yap-işlet-devret modeliyle yapılan 49 yıllık bir proje. Projenin yapımı sürüyor. Bizden kaynaklanan bir gecikme söz konusu değil. Yer tesliminde Dünya Ticaret Merkezi’nin bir gecikmesi oldu. Daha sonra iki müteahhittin iflası oldu, sonra pandemi başladı. Tüm bunlara rağmen biz projemizi hiç durdurmadan devam ettirdik.”


Projenin en büyük özelliğinin, Doğu Karadeniz’deki ciddi anlamda kongre ve turizm merkezi ihtiyacının karşılaması olacağına dikkati çeken Yaşar, “En önemli noktalardan biri de bu proje ve Türkiye’deki diğer projelerimizden hiçbiri için Türkiye’den herhangi bir kredi veya finans kullanmadık. Tamamen yurt dışından döviz cinsinden paramız geldi ve kendi öz sermayemizle bu projeleri yaptık.” ifadelerini kullandı.

Yaşar, yatırımın yüzde 90’ının tamamlandığını belirterek “Çok basit işleri kaldı. Onları da kısa zamanda bitirerek projeyi hizmet olarak devreye almak istiyoruz. Yurt dışındaki imkanlarımızı da kullanarak bölgeye hem turizm hem kongre hem de sağlık turizmi konusunda bir çalışma yapılacak” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments