Demirsan Mekanik Havalandırma
Ana SayfaHaberlerTrabzon’daki Atatürk Köşkü Restore Edilecek

Trabzon’daki Atatürk Köşkü Restore Edilecek

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Köşkü’nün restore edileceğini duyurdu. 

Yılda ortalama 300 bin kişi tarafından ziyaret edilen Atatürk Köşkü, zaman içerisinde yapısal olarak yıpranması ve içindeki eşyaların eskiyerek deforme olması sebebiyle tadilat sürecine girecek. 

Trabzon’un tarihi simgelerinden biri olan Atatürk Köşkü’nün restore edileceğini söyleyen Trabzon Büyükşehir Belediyesi, şu ifadelerle duyuru yaptı:

“Trabzon Büyükşehir Belediyemiz tarafından binanın onarılması için ‘Atatürk Köşkü Restorasyon ve Konservasyon’ projesi hazırlanmış, Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından onaylanan proje 24 Ağustos 2022’de ihale edilmiş olup, iş sözleşme aşamasındadır. 20 Eylül tarihinde köşk ziyarete kapatılacak ve tadilat işi başlayacaktır.

Mekânın içinde bulunan tabela, fotoğraf, yazı, mobilya ve perdeye kadar tüm eşyalar elden geçirilecek. Bunu tamamen profesyonel bir anlayışla gerçekleştireceğiz. Bu eşyaları çok düzgün şekilde alıp oradan çıkaracağız. Eşyalardaki bozulmalar, çeşitli sıkıntılar bu süreçte giderilecek ve köşkün restorasyonu tamamlandığında eşyaları yerine koyacağız.

Atatürk Köşkü aslına uygun yenilenmiş vaziyette halkımızın hizmetine açılmış olacaktır. Arzumuz 29 Ekim 2023 resepsiyonunun Atatürk Köşkü’nün bahçesinde verilmesidir. Böyle bir hedefimiz var.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments