Demirsan Mekanik Havalandırma
Ana SayfaHaberlerUşak Aşevi Binası İnşaatı Başladı

Uşak Aşevi Binası İnşaatı Başladı

Uşak Belediyesi ve hayırseverlerin desteği ile hayata geçirilen aşevi projesinin beton atma işlemi gerçekleştirilerek temeli atıldı. 

Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Uşak Belediye Meclis üyelerinin katıldığı temel atma töreninde konuşan Başkan Mehmet Çakın, “Hayırseverlerimizden desteklerini eksik etmemelerini istiyorum. Yeni Aşevi binamız, normal zamanda ihtiyacı olanlara yemek verecek. Afet zamanlarında da günlük 20 bin kişiye kadar destek verecek.”

Çay kenarı olarak bilinen bölgeye inşa edilen aşevi binası, toplam 4 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip. Bin 500 metrekarelik 3 katlı bina olarak planlanan projede, kapalı ve açık otopark, sevgi mağazası, 500 kişilik yemek salonu, konferans salonu ve ihtiyaç sahiplerinin kalabileceği misafirhane ile kurban kesim merkezi yer alacak. 

Proje hakkında konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Miktar olarak küçük büyük demeden tüm vatandaşlarımızın yeni aşevimizin yapımına destek olmasını bekliyoruz. İnşallah bu eser hepimizin olacak. Uşak’ta ihtiyaç sahibi kimseleri açıkta bırakmamış olacağız ve uzun yıllar boyunca vatandaşlarımıza hizmet edecek. Yeni aşevimizin bir an önce yapımını tamamlayıp hizmete açmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments