“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerTürkiye'den Ev Alan İranlılar Rekor Seviyeye Ulaştı!

Türkiye’den Ev Alan İranlılar Rekor Seviyeye Ulaştı!

250 bin dolarlık taşınmaz alan yabancılara Türk vatandaşlığı verilmesi ile beraber yabancıların konut alım sayıları rekor seviyelere ulaştı. Yükselen döviz kuru ve düşen konut fiyatları yabancıların konut alımlarını arttırdı. Detaylar haberimizde!

Türkiye’de ki özgürlük imkanları kendi ülkelerind şeriat baskısı altında yaşamak zorunda kalan Müslümanları Türkiye’ye çekmeye devam ediyor. 

Konu hakkında özel bir yazı hazırlayan Sunday Times gazetesi, “Özgürlük ve alkol, İran’ın zenginlerini Türkiye’ye çekiyor” isimli makale ile gündeme bomba gibi düştü. 

250 Bin Dolara Vatandaşlık Yabancıları Türkiye’ye Çekti! 

Yabancıların son dönemde Türkiye’den konut alımlarında yaşanan yükselişe dikkat çeken gazete özellikle de İranlıların sayısında ki artışa dikkat çekti. 

Ülkelerinde üzerlerinde kurulan baskıdan kurtulmak isteyen İran vatandaşları özgür bir Müslüman ülke olması nedeni ile Türkiye’yi tercih ettiğini belirten gazetenin Orta Doğu muhabiri Louise Callaghan, BBC Türkçe’nin aktardığı haberinde “Orta sınıf İranlılar Türkiye’ye akın ediyor, burası vizeye ihtiyaç duymadan seyahat edebildikleri bir avuç ülkeden biri” diyerek bu artışın nedenini açıkladı. 

Sadece geçene İran’dan Türkiye’ye 30 bin kişinin kaçtığını iddia eden gazeteye konuşan Türkiye’de yaşayan İran vatandaşı Maryam Seda, “Burada her şey çok daha kolay. İran’da tutunmak imkansız. Ekonomi çok kötü ve protestolar beni korkutuyor. Günlerdir anneme ulaşamıyorum” diyerek Türkiye’yi neden tercih ettiğini açıkladı. 

2019 Yılının İlk 8 Ayında 3 Bin İranlı Türkiye’den Ev Aldı

İran’da üzerinde kurulan baskıdan kurtulmak isteyen maddi durumu iyi olan kişiler 250 bin dolara ev alarak Türk vatandaşlığı almayı tercih ediyor. 

Gazete tarafından yapılan habere göre 2019 yılının ilk 8 aylık döneminde bir önceki yılın aynı ayına oranla ev alan kişi sayısı ikiye katlanarak 3 bin rakamına ulaştı. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments