Tuzla’ya Stat Müjdesi!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun gerçekleştirdiği Tuzla Belediyesi ziyareti sonrası yaptığı, “Tuzla spor turizmi açısından da önemli destinasyonlardan birisi olacak” açıklamasının ardından hızlanan stadyum ve kapalı spor salonu projelerinin görüşmeleri sonuç verdi. Müjdeli haberi veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Sizlere bu müjdeyi Spor Toto Teşkilat Başkanlığımızdan bildiriyorum. Tuzlamıza bir stadyum ve bir kapalı spor salonu inşa etmek için protokol imzaladık. İlçemize, Tuzlalılarımıza hayırlı olsun” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, geçen ay Tuzla Belediyesi’ne ziyarette bulunarak Tuzla’da yapılması planlanan spor yatırımlarıyla ilgili bilgi almıştı. Bakan Kasapoğlu, yaptığı incelemeler sonrasında, şunları söylemişti: “Tuzla hem İstanbulumuzun hem de ülkemizin spor alanında birçok sporcuyu yetiştiren, geliştiren ve destekleyen yönü ile spor turizmi açısından da önemli destinasyonlardan birisi olacak.”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Tuzla’yı ziyareti sırasında Tuzla’da iki proje konusunda kendilerinden yardım istedik. E-5 altı, İstasyon Mahallemize büyük bir ‘Spor Kompleksi’ ve E-5 üstü, Aydınlı Mahallemizde stadyum ve her yaştan insanın faydalanabileceği bir ‘Spor Kompleksi’ yapma kararını aldık. Bugün itibariyle de Sayın Bakanımızın talimatıyla protokol sözleşmesini imzaladık. Emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na şahsım ve Tuzla halkı adına yürekten teşekkür ediyorum. Tuzlamıza hayırlı olsun” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments