Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKültürel HaberlerVan’a Termal Otel İnşa Edilecek

Van’a Termal Otel İnşa Edilecek

Van’da bulunan yer altı sıcak su kaynaklarının değerlendirilmesi ve turizme katkı sağlaması amacıyla termal otel inşa edilecek.

Van, Çaldıran ilçesinde yer alan sıcak su kaynaklarının ekonomiye katkı sağlaması için çalışmalar başlatıldı. Proje Koordinatörü Ziraat Mühendisi Yusuf Taşkın, konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 

Zengin yer altı sıcak su kaynaklarının değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Taşkın, “Türkiye’nin en soğuk yerlerinden biri olan Çaldıran’da, termal su kullanılarak eksi 40 derecede, yılın her döneminde üretim yapılıyor. 2 yıldan bu yana da ilçede termal turizmin geliştirilmesi amacıyla çalışma yürütüyoruz. Otel binası, apart villalar, havuzlar yapılıyor. Şu ana kadar 50 milyon liraya yakın yatırım yapıldı. Çalışmaların tamamlanmasıyla burada yılda en az 200 bin kişinin ağırlanmasını hedefliyoruz. Termal ve kayak aynı konsept içinde çok nadir bulunur. Burada o özellik ön plana çıkıyor. Buranın kışı çok meşhur. Uzun süre kar yerde kalıyor. Bu temaları işleyecek olan tesisimiz ilçenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına da olumlu etki yapacaktır. 50 milyon lira yatırım yapıldı ama bu devam ediyor. Yılın her döneminde, en soğuk günlerde bile girilebilecek havuzlar yapacağız. İzlanda’daki mavi lagünler gibi burada da kışın ortasında sıcak su keyfi yaşanacak. Yılın her döneminde sağlık turizmine hitap edecek ve yüzlerce kişiye hem doğrudan hem de dolaylı olarak iş imkânı yaratacak.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments