“Yapiradar
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriDivan Residence İzmir, Lansmana Çıktı

Divan Residence İzmir, Lansmana Çıktı

Teknik Yapı’nın İzmir’deki 2’nci projesi olan Divan Residence İzmir, lansmana özel fiyatlarla satışa sunuldu.

İzmir’in simge projelerinden biri haline gelecek olan Divan Residence İzmir, Konak ilçesi Ege Mahallesi’nde hayata geçiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi önderliğinde yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarında yer alan projenin lansmanı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım’ın katılımlarıyla yapıldı.

Divan Residence 9319,46 metrekare alan içerisinde yüksek blok olarak inşa edilecek. Sosyal tesisler, açık ve kapalı havuzlar, açık ve kapalı otoparklar ve 550 metrekare yeşil alana sahip projede, 422 residence daire ve 4 ticari ünite yer alacak. Proje, 1+1 ve 5+1’e kadar farklı büyüklükte ve normal, teraslı, dubleks, loft gibi farklı tip dairelerinden oluşacak. Büyüklükleri brüt 60,4 ile 522,24 metrekare arasında değişen dairelerin yer aldığı projede, lüks kavramına farklı bir boyut getirilerek kullanım kolaylığı ve konforlu yaşam tarzı bir arada sunulacak. Divan Residence’da İzmir’in olmasa olmazı balkon ihtiyacı düşünüldü. Her dairede, Ege’nin maviliğini izleme imkânı sunan, tavandan yere kadar tasarlanmış özel kayar mekanizmalı doğrama sistemine sahip balkonlar olacak. 

Metrekare Fiyatları 50 bin TL’den Başlıyor

Lansmana özel olarak satışa sunulacak ilk etap dairelerin metrekare satış fiyatı yaklaşık 50 bin liradan, daire fiyatları ise 2 milyon 655 bin liradan başlayacak. Yine lansmana özel olarak Teknik Yapı tarafından desteklenen daire fiyatları, yüzde 15 indirimle banka ve kefilsiz olarak 36 aya varan vade ve aylık yüzde 0,99 faiz oranlarında satışa sunulacak. Divan Residence projesi için yaklaşık 3 milyar liralık hasılat öngörülüyor.

Konuyla ilgili konuşan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, “Projemizdeki en temel özelliklerden biri deprem güvenliği olacaktır. Yaşam standartlarının yükseltilmesi, çevreye duyarlı donanımlar ve malzeme kullanımı da vazgeçilmez standartlarımız arasında yer alacak. “Teknik Yapı olarak yaklaşık 4 yıldır İzmir’deyiz ve İzmir’i tanıyoruz. Bu dört yıllık zaman zarfında İzmir’in en iyi oyuncularından biri olurken, İzmir’in en beğenilen ve teveccüh gösterilen firmalarından biri olma gururu yaşadık, yaşıyoruz. Bu teveccühü karşılıksız bırakmadık. Küresel kriz, pandemi, deprem ve savaş gibi tüm olumsuzluklara rağmen İzmir’de faaliyet gösterdiğimiz süreçte, maliyet dengesini koruyarak yatırımcılarımıza kazandırdık. Aynı gayretimizi ve başarımızı, Divan Residence projemizle artırarak sürdürmeye kararlıyız. Bu süreç içinde müşterilerimizden gelen talepleri süzdük, hap haline getirdik ve yeni projemize uyguladık. Projemiz Divan Residence ile İzmir’e simge bir bina yapmayı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.  

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments