Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriVan'ın Başkale İlçesi "Sporun Merkezi" Olacak!

Van’ın Başkale İlçesi “Sporun Merkezi” Olacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle Van’ın Başkale ilçesinde hayata geçirilen spor tesislerinin yatırım bedeli 12 milyon lira.

Van Başkale’de spor tesisi inşaatı başladı! Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçirilen spor tesislerinin yatırım bedeli 12 milyon lira. Başkale Belediyesi tarafından yürütülen projeler kapsamında; ilçenin farklı noktalarında 5 semt sahası, şehir stadyumu, spor salonu ve Gençlik Merkezi yapılacak.


Konuyla ilgili açıklama yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak, vatandaşların sporla iç içe olmaları için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Gençlerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmesini sağlamak için birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Solak, vatandaşların huzur içinde vakit geçirebilmesi ve rahatça spor yapabilmeleri için spor sahalarını ilçe genelinde yaygınlaştırdıklarını aktardı. Gençlere yeni spor alanları kazandırmaya devam edeceklerini belirten Solak, bölgede sayılı olan yarı olimpik yüzme havuzunun da dahil olduğu yeni tesisler inşa ettiklerini dile getirdi. Bu projelerin tamamlanmasıyla milli sporcuların da çalışma imkanı bulacağı tesislerle birlikte Başkale’nin sporun merkezi haline geleceğini söyledi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments