“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerWeb Tapu Üzerinden 29 Bin 748 Konut Satışı Gerçekleşti

Web Tapu Üzerinden 29 Bin 748 Konut Satışı Gerçekleşti

Mart ayında konut, iş yeri, arsa, arazi, bağ, bahçe, dükkan vb olmak üzere 182 bin 689 gayrimenkul satışının gerçekleştirildiğini belirten Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı; “Koronavirüs etkisi mart ayında gayrimenkul sektörünü teğet geçti diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Bu yılın ilk üç ayında satış yoluyla el değiştiren emlak sayının 586 bin 282 olduğunu kaydeden Özelmacıklı, Mart ayında Web Tapu üzerinden yapılan konut satış adedinin de 29 bin 748 olduğunu söyledi.

Salgının gayrimenkul sektörü üzerindeki etkisinin nisan ayında daha çok hissedileceğini ifade eden Özelmacıklı, “Kuluçka dönemi sonra erdi. Şimdi U şeklinde olmasa da V şeklinde bir grafik bekliyoruz. Gayrimenkul satış ve kiralamalarında hızlı bir düşüş söz konusu olacak, lakin piyasaların Haziran ayı itibarı ile toparlanacağını düşünüyorum” dedi.

Gerek seyahat engelleri, gerekse sokağa çıkma yasakları gibi birçok nedenle, yabancıya çok sayıda konut satışının iptal edildiğine dikkat çeken Özelmacıklı, yabancılara satışın bu süreçte daha çok etkileneceğini belirtti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments