“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerWyndham, Türkiye'de Rezidans Otellerle Büyüyecek

Wyndham, Türkiye’de Rezidans Otellerle Büyüyecek

Dünyanın en büyük otel zinciri olan ve Türkiye’de 80’e yakın oteliyle hizmet veren Wyndham Grup, 2020’de 100 hedefine doğru koşarken bir taraftan da gözünü rezidanslara dikti.

Türk yatırımcılardan gelen talepler doğrultusunda rezidansları otel konseptiyle işletmek için kolları sıvayan grup, Wyndham Rezidans ve Ramada Rezidans olmak üzere iki proje üzerinde çalışıyor. 2020’de hayata geçirilmesi planlanan proje ile boşta kalan rezidanslar otel konseptiyle değerlendirilirken, yeni yatak arzları da sağlanacak. Projeyle orta segment turiste hizmet verilecek. Sabah’tan Betül Alakent’e konuşan Wyndham EMEA Bölgesi Başkanı Dimitris Manikis, Wyndham Rezidans ve Ramada Rezidans projesi için altyapıyı incelediklerini belirterek, “Ciddi bir potansiyel olduğunu gördük. 2020 gibi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Türkiye’den doğacak bu projeyi potansiyeli olan ülkelerde de hayata geçirebiliriz” dedi.

Odabaşı Gelirde Yüzde 25 Artış

Wyndham Hotels&Resorts Orta ve Doğu Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Edwin Broers da, grubun 9 aylık verilerini paylaştı. 9 ayda yüzde 62.9 doluluk ortalaması yakaladıklarını anlatan Broers, “Son aylarda açılan otelleri dahil etmediğimizde ortalama yüzde 85’leri buluyor” dedi. Oda başı gelirde de yüzde 25 artış sağladıklarını anlatan Broers, 2020’de gelirde çift haneli artış beklediklerini kaydetti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments