Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriYeni Cami İçin Protokol İmzalandı

Yeni Cami İçin Protokol İmzalandı

Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde hayırsever desteği ile yaptırılacak olan cami için protokol imzalandı. Müftülük tarafından yapılan açıklamada, Fatih Mahallesi’ne Çukur Camisi’nin yerine Selçuklu Mimarisi’nde 800 kişilik yeni cami yapılması için hayırsever iş insanı merhum Feyzullah Işık adına oğulları ile imza töreni düzenlendi.

İl Müftüsü Şahin Güven törende, cami, okul ve sağlık ocağı gibi yapıların hayırseverler tarafından yapılmasının güzel ve örnek bir davranış olduğunu belirtti.

Yapılan hayırların kabul olması temennisinde bulunan Güven, şunları söyledi: “Şu anda Kayseri’mizde 30’un üzerinde Kur’an kursu ve cami inşaatımız devam etmektedir. Bunlardan sadece şu anda 2 tanesi dernekler vasıtasıyla devam ediyor. Onun haricinde her birini bizler hayırseverlerimize tevdi ediyoruz. Hayırseverlerimiz, tepeden tırnağa inşaatını yapıp hizmete sunuyor. Asıl olan da budur. Özellikle son 10-15 yıldır çok fazla yeni konutlar oluştu. Bu konutların oluştuğu yerlerde camilere ihtiyaç var. Aynı zamanda Kayseri’mizde şu anda son yıllarda kentsel dönüşüm dolayısıyla camilerimiz de yenilenmeye çalışılıyor.” dedi.

Hayırsever iş inşanı merhum Feyzullah Işık’ın oğulları da babalarının adına onun isteğini yerine getirmek için bir cami yapmaya karar verdiklerini ifade etti.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments