Yeni Hastane Müjdesi!

Bayrampaşa Belediyesi’nin eski cezaevinin olduğu bölgeye planladığı kentsel dönüşüm alanıyla ilgili yeşil alan ve kent meydanı planı İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi. İlçe genelinde kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında hastane inşasına da onay çıktı.

Konuyla ilişkin açıklamalarda bulunan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Şükürler olsun, emeklerimiz bugün sonuç verdi. İlçemizi hasret duyduğu meydana kavuşturacak planımız İBB Meclisi’nde kabul edildi. Birden çok kurumla istişare ettiğimiz ve uzun bir zamandır üzerinde çalıştığımız planımız, ilçemizi 15 bin metrekarelik ilave yeşil alana ve kent meydanına kavuşturacak. 7’den 70’e Bayrampaşa ailesi olarak bu güzel gelişmenin haklı gurunu yaşıyoruz. Projemizin halkımız, ilçemiz ve İstanbul’umuz için hayırlı olmasını diliyor, planımızın onaylanmasına ve uygulanmasına emek ve destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Açıklamalarına devam eden Aydıner, “Kentsel dönüşüm projesi dahilinde eski cezaevi alanına tam teşekküllü, 400 yataklı yeni bir devlet hastanesi, okul, camii ve metro istasyonu da inşa edeceğiz. Dev meydanı, depreme dayanıklı konutları, yeşil alanları, okulu, camisi, hastanesi, kültür ve sanat merkezi, spor salonları, bisiklet ve yürüyüş yolları ile Bayrampaşa eski cezaevi kentsel dönüşüm projesi sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin en gözde dönüşüm projesi olarak ön plana çıkacak.”

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments