Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriPandemiye Rağmen Fabrika Yatırımları Tam Gaz!

Pandemiye Rağmen Fabrika Yatırımları Tam Gaz!

Bursa’ya bağlı Organize Sanayi Bölgelerinde pandemiye rağmen yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Kentteki birçok OSB’de olduğu gibi, kentin batıya açılan kapısı konumundaki Mustafakemalpaşa Organize Sanayi Bölgesinde de 15 yeni fabrika inşaatı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na ilk müracaat dilekçesi 1989 yılında verilen, 90’lı yıllarla birlikte yer seçimi, kamulaştırma ve altyapı çalışmalarının tamamlanması sonrasında yatırımcıların hizmetine sunulan Mustafakemalpaşa OSB, pandemi döneminde de büyümesine devam etti. 400 hektarlık alanda Bin 200 çalışanı ile hizmet veren ve 62 adet parselde bugün itibariyle 33 firmanın faaliyet gösterdiği OSB’de, makine, tekstil, gıda ve sağlık ürünleri gibi sektörlerde faaliyet göstermesi beklenen toplam 15 fabrikanın inşaatı hızla devam ediyor.

Mustafakemalpaşa OSB, yatırımcısına, sanayi tesislerinin daha verimli üretim yapabilmesi için ihtiyaç duyulan elektrik, doğalgaz, su, yol ve arıtma gibi hizmetleri en ucuz ve en kaliteli yöntemle sağlıyor. Düzenli bir çevre politikası hazırlanarak Mustafakemalpaşa’daki sanayi yatırımlarına öncülük eden OSB’de 2021 yılında bölgedeki enerji kalitesinin arttırılması için elektrik enerjisi nakil hatlarının yer altına alınması çalışmalarına start verildi. 24 saat kesintisiz hizmet veren 2000 metreküp/yıllık arıtma tesisinin faaliyette olduğu bölge için yeni yıl ile birlikte su deposu kalitesinin attırılarak iyileştirilmesi için 2000 metreküplük daha su deposu yatırımı planlandı.

Önceki İçerikYeni Hastane Müjdesi!
Sonraki İçerikBalıkesirlilere Müjde!
RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments