Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriYeni Projeler İçin İmzalar Atıldı!

Yeni Projeler İçin İmzalar Atıldı!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Turkovic baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Turkovic, Türkiye ve Türk halkına yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede verdiği aşı desteği için teşekkür ederek “Zor zamanlarımızda yaptığımız yardım çağrılarımıza yalnızca gerçek dostlarımız kulak veriyor” dedi.

Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki ilişkilerin mükemmel düzeyde olduğuna ve her iki ülkenin de çıkarları doğrultusunda sürekli geliştiğine işaret eden Turkovic, “Bugünkü Bakanlar Konseyi oturumunun gündeminde, Bosna Hersek ile Türkiye arasında imzalanması planlanan inşaat ve altyapı projelerinde iş birliği anlaşmasının onaylanması yer alacak” diye konuştu.

Büyük ortak projelerin gerçekleşme aşamasına ulaştığını kaydeden Turkovic, “Bunlardan en önemlisi Türkiye’nin desteklediği Saraybosna-Belgrad Otoyol Projesi’dir. Projenin bir an önce tamamlanması tüm tarafların çıkarına olacaktır. Bu hem bölgesel iş birliğine hem de ekonomiye büyük katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Turkovic, Çavuşoğlu ile yasa dışı göç, güvenlik ve kültür gibi birçok konuyu da ele aldıklarını belirterek, “Türkiye ile ilişkilerin Bosna Hersek’i güçlendireceğine ve ülkede yaşayan tüm halkların çıkarına olduğuna inanıyoruz” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments